Jak si vybrat myčku?

Všichni kolem vás už mají ve své kuchyni myčku a vy stále nevíte, jestli si tento domácí spotřebič pořídit? Tak neváhejte, myčka je pro domácnost velkým pomocníkem. V dnešní době je na trhu mnoho výrobců, kteří nabízejí tyto spotřebiče. Stačí si jen vybrat. S výběrem se vám nyní budeme snažit pomoci tak, aby bylo vaše rozhodování jednodušší.

Typy myček a jejich kapacita

Myčky jsou rozděleny do tří kategorií, a to na volně stojící, vestavné a stolní. Pro lepší představu si jednotlivé kategorie přiblížíme.

Volně stojící myčky

Tento typ myčky vás prostorově neomezuje a postavit ji můžete v podstatě kamkoliv, kde je přívod vody, zásuvka a odpad. Pokud nevyžadujete, aby byl spotřebič součástí vaší kuchyňské linky, je tento typ naprosto dostačující. Vybírat si můžete ve dvou šířkách – 45 a 60 cm. Do užšího typu myček naskládáte 10 sad nádobí a do toho širšího dokonce 14.

Volně stojící myčka nádobí SIEMENS SR256I00TE

Vestavné myčky

Pokud má být myčka součástí vaší kuchyňské linky, měla by to být vestavná myčka. Lze na ni upevnit laminátovou pracovní desku a u plně integrovaných myček lze i dvířka sladit do stejného dekoru se zbytkem linky. Tato varianta je ideální pro ty, kteří plánují výrobu nové kuchyňské linky a mohou do ní myčku snadno umístit. Spotřebič je možné pořídit ve dvou šířkách, stejně jako u volně stojících myček – 45 a 60 cm. Oproti volně stojícím myčkám bývají ty vestavěné méně hlučné.

Stolní myčky

V případě, že máte domácnost o jednom nebo dvou členech, stačil by vám tento typ myčky. Naskládáte do ní přibližně 5 sad nádobí. Díky malému rozměru myčky ji snadno umístíte prakticky kamkoliv.

Co před koupí rozmyslet?

Tři základní parametry by vás měly nasměrovat ke správné koupi – energetická třída, hlučnost a spotřeba vody.

Energetická třída

Tento parametr udává množství elektrické energie, které myčka spotřebuje při jednom mycím cyklu. Ve vašem rozhodování by měl hrát tu nejdůležitější roli. Tato hodnota je pak na spotřebiči uvedena na tzv. energetickém štítku. Nejvíce nabízené varianty na trhu jsou nyní myčky energetické třídy A+ a A++.

Energetický štítek myčky nádobí Bosch SMS68II07E

Hlučnost

Pokud víte, že budete myčku používat během celého dne, vyberte si tu nejméně hlučnou. Nejtišší myčky na trhu vydávají hluk kolem 39 dB.

Spotřeba vody

Po spotřebě energie je dalším důležitým faktorem spotřeba vody. Při rozhodování zvažte, jak často budete spotřebič používat. Spotřeba vody na jeden mycí cyklus by se měla pohybovat od šesti do maximálně 25 litrů. Ty nejlepší myčky jsou v dnešní době již vybaveny programem, který si spotřebu vody a energie upraví sám dle zašpiněného nádobí.

Další užitečné funkce

Mezi další vyhledávané funkce patří odložený start, aquastop, dětská pojistka, program úsporného mytí a automatické otevírání dvířek. Vyberte si myčku s takovými funkcemi, které budou vyhovovat vašemu životnímu stylu. Zvažte, které z nich skutečně využijete.

Ovládací panel myčky nádobí Electrolux ESF 4710ROX

V neposlední řadě si promyslete, kolik byste chtěli do myčky investovat. Výběr myčky není žádná věda a vše se odvíjí jen od toho, jaké parametry a funkce budete u myčky vyžadovat.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz