Jak se vybírá správně dovolená

Patříte mezi ty, kdo se každý rok trápí nad tím, jak si správně vybrat dovolenou? Jak odolat lákadlům reklamních sloganů a nezklamat svou rodinu? V případě, že je pro vás snem levná dovolená a organizujete si ji sami, je všechna odpovědnost na vás a zde je každá rada drahá. Pokud si dovolenou kupujete u cestovní kanceláře, přinášíme vám pár tipů, jak se při výběru nespálit.

dovolena

Nebojte se zeptat

Líbí se vám dovolená Řecko, ale netušíte jak je vzdálený hotel od moře, jaké jsou přidružené poplatky nebo kde nechat auto po dobu pobytu? Nebojte se zeptat, zejména pokud čtete hotel u moře. Jak je vzdálen od moře? Jaká je pláž? Písečná? S oblázky? Patří pláž hotelu?

Ve svých představách se držte reality

Kvalitní dovolená je snem každého a tak často celý rok tvrdě pracujeme, abychom si mohli užít pár dní zaslouženého odpočinku. Sen o naší dovolené musí být reálný. Koupíme-li si na last minute zájezd do Egypta do *** hotelu, nemůžeme očekávat nadstandard. Případné zklamání je pak částečně i na vás. Naopak při nákupu all inclusive v Tunisu za plnou cenu do ***** už by mělo splnit vaše očekávání.

dovolena

Zjistěte si přesně kolik nocí v hotelu nabídka obsahuje

Vždy trvejte na tom, aby vám bylo sděleno, kolik nocí strávených v hotelu nabídka obsahuje. Tento údaj si nechte zaznamenat přesně do smlouvy. Můžete se vyhnout nedorozumění a nepříjemnému překvapení, kdy odletíte před půlnocí, do vybrané destinace přiletíte ráno a ubytováni jste až po poledni. Vyberte si cestovku, která vás ubytuje bez problémů hned po příjezdu.

Zájezdy kupujte od cestovní kanceláře či agentury, která má na to oprávnění

Zájezdy smí pořádat ze zákona jen cestovní kanceláře. Cestovní kancelář musí splnit řadu kritérií, které ochrání především spotřebitele. Každá CK musí mít pojištění proti úpadku. Koupíte-li si zájezd ilegálně, nedomůžete se v případě potřeby svých práv a investovaných peněz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz