Jak nepřijít při binárním obchodování o své peníze?

Binární opce fungují tak, že investor spekuluje na pokles nebo růst cen akcií, měn nebo komodit. Není rozhodující, jak zásadně se cena změní, takže obchodník má pouze dvě možnosti volby. Stejně jako si tedy u rulety můžete vsadit, zda padne sudé nebo liché číslo, u brokera na binární opce lze „vsázet“ na to, jestli například cena zlata bude za hodinu vyšší nebo nižší. Mnoho lidí proto přirovnává binární obchodování k hazardu.

Binární opce

Binární opce

Hazard nebo investování?

Otázku, zda jsou binární opce hazard nebo investování, musel v minulosti řešit dokonce nizozemský soudu.  Jeden kontrolní úřad tehdy odmítl udělit licenci brokerovi na binární opce a odkázal jej na komisi pro hazardní hry, s čímž broker nesouhlasil.  Soud dal za pravdu brokerovi a tím tak jasně ukázal, že binární opce jsou skutečně investiční nástroj.

V čem je tedy ta zásadní odlišnost hazardu a binárních opcí? Při burzovním obchodování existuje několik faktorů, které výrazně ovlivňují cenu aktiv. První velkou skupinu tvoří fundamentální faktory jako je ekonomická, hospodářská a politická situace. Obchodníci také zjistili, že ceny vykazují za určitých situací stejné chování, takže i technickou analýzou grafu lze správně předpovědět, zda cena poroste nebo klesne. Vývoj ceny tedy není náhodný, ale dá se předpovídat.

Opatrnost je na místě

Vytvořit strategií, která bude stabilní a dlouhodobě výnosná, není ovšem jednoduché. Binární opce podvod nejsou, ale existuje mnoho podvodných webů, které nabízejí obchodní strategie nebo programy na binární opce. Programy buď generují tipy k transakcím, nebo zcela samostatně obchodují bez zásahu investora. Podobným projektům ale nikdy nevěřte, zvlášť když lákají na vysoké zisky, rychlé zbohatnutí bez námahy a nepřipouštějí téměř žádné riziko.

Nebezpečí podvodu ale hrozí také ze strany brokerských společností, které obchodování binárních opcí umožňují. Pokud klient profituje, broker o peníze přichází a naopak když klient peníze ztrácí, broker je získává. Střet zájmů mezi klientem a brokerem je tedy nevyhnutelný, ale existuje mnoho společností, které jsou solidní a bezproblémové. V opačném případě můžete narazit na brokera, který bude manipulovat s cenami, komplikovat výběry peněz nebo nutit investory k vysokým transakcím.

Než tedy začnete srovnávat služby a nabídky jednotlivých brokerů, zaměřte se na licence. Významnými kontrolními úřady jsou kyperská komise CySEC a anglický úřad FCA. Pro české obchodníky je důležitá také licence ČNB. Nejenže na činnost brokera bez licence nedohlíží žádné úřady, ale samotné vklady klientů nemusí být pojištěné.

Obchodování u kvalitního brokera je bezpečné a nemusí být ani finančně náročné. U licencovaného brokera IQ Option je například minimální vklad pouze 10$ a na jednu transakci vám vystačí 1$. Platformu brokera i vlastní obchodní strategii si lze navíc otestovat na bezplatném demo účtu, který broker nabízí.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz