5 bodů pro výběr správného firemního vzdělávání

První jazyková škola byla založená v roce 1878 ve městě Providence v americkém státě Rhode Islandu. Založil ji německý emigrant Maximilian Berlitz a vyučovala se v ní francouzština. Umíte si jistě představit, že výběr jazykové školy musel být v té době značně jednoduchý. Dnes je však situace jiná a namísto jedné jazykové školy existují jich celosvětově tisíce.

Firemní kurzy angličtiny sice neposkytuje každá z těchto škol, ale i tak je jejich nabídka značná. Jak tedy nepodlehnout rozhodovací paralýze a vybrat pro své zaměstnance tu správnou? V tom vám pomůže náš návod složený z pěti klíčových bodů, díky nimž rozpoznáte, která firemní jazyková výuka v Brněje pro vás ta nejvhodnější.

Náš návod se bude sice převážně vztahovat na výběr jazykové školy v brněnské aglomeraci a okolí, díky obecnosti jejich doporučení je však využijete, i pokud poptáváte firemní vzdělávání v jiném než jihomoravském regionu.

1.    Inovace a zahraniční spolupráce

Firemní vzdělávání dnes prochází rapidním rozvojem způsobeným jak aplikací nových technologií, tak i vývojem nových učebních metod. Ne všechny jazykové školy se ale na moderní metody a postupy zaměřují. Dobrým indikátorem, podle kterého takové moderní firemní vzdělání rozpoznáte, je spolupráce jazykové školy na projektech zaměřených na vývoj jazykového vzdělávání.

Takových osvícených jazykových škol není mnoho, ale jsou. Dalším příjemným bonusem je, pokud jazyková škola spolupracuje na těchto projektech se zahraničními partnery ze Západních zemí. To je totiž zárukou nejen kvality jejich projektů, ale také metod, které ve spolupráci s těmito zahraničními partnery vznikly.

Výborným příkladem takové společnosti je Jazyková škola PELICAN, která spolupracovala již na více než deseti zahraničních projektech s partnery z Německa, Anglie, Španělska, Portugalska a dalších zemí.

2.    Zkušená škola není sama o sobě zárukou kvalitních lektorů

To, že firemní výuka poskytovaná společností, která je na trhu méně než 10 let anebo dokonce teprve vznikla, je špatný nápad, rozhodně není potřeba nijak dalekosáhle rozepisovat. Zkušená společnost však ještě sama o sobě není zárukou i kvalitních lektorů. Může to znít možná jako banalita, ale pokud vás zajímá kvalitní jazyková výuka pro firmy v Brně, měli byste se při jejím výběru zaměřit i na lektory, kteří jsou v jazykové škole zaměstnání.

Pokud by tedy nějaká škola nenabízela seznam svých lektorů i s jejich fotografiemi a zkušenostmi, rozhodně nedoporučujeme si firemní vzdělávání vybrat právě u ní. Jak má takový správně vypadající přehled lektorů vypadat, si můžete prohlédnout na webových stránkách Jazykové školy PELICAN zde.

3.    Individuálního testování – základ úspěchu

Další z oblastí, na kterou byste se měli zaměřit, pokud sháníte firemní kurzy angličtiny, je to, jestli nabízí společnost možnost individuálního testování vašich zaměstnanců. Ještě dnes totiž existují jazykové školy, které netestují individuálně, ale skupinově za pomocí dotazníku a písemného testu.

Správná praxe je, že do vaší společnosti někdo z jazykové školy přijde a otestuje ústně znalosti jednotlivých zaměstnanců (nejlépe více než jedenkrát). Jenom tak je poté schopná jazyková škola nastavit kurz přesně podle potřeb vaší společnosti a zaměstnanců. Systém individuálního testování má velmi dobře propracovaný

Jazyková škola PELICAN, jež má pro tyto účely speciálně vyškolené metodiky. Tito metodici testují nejen úroveň jazyka jednotlivých zaměstnanců, ale také evaluují celý kurz. Díky tomuto synergickému propojení optimalizují firemní vzdělání dokonale.

4.    Výhoda certifikace státní jazykové zkoušky

Dobrou jazykovou školu poznáte podle toho, že má právo státní jazykové zkoušky. Pro vaši společnost to má hned dvě výhody. První je, že máte garantovanou úroveň kvality výuky stanovenou rámcovým a školním vzdělávacím programem pro základní a střední kurz v jazykové škole. Druhou výhodou je, že mohou státní jazykovou zkoušku z angličtiny zaměstnanci skládat přímo v prostorách jazykové školy, čímž ušetříte jejich čas. Kvalitní firemní kurzy angličtiny poznáte i podle toho, že po skončení kurzu nabízí pro vaše zaměstnance složení státní jazykové zkoušky zdarma. Jazyková škola PELICAN tohle přesně nabízí a státní zkoušku má dokonce ve svém názvu (Celý název zní Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky PELICAN).

5.    Závěr: Cena není všechno

Firemní jazyková výuka v Brně je dnes nabízena řadou soukromých společností a jazykových škol a na první pohled tedy nemusí působit obtížné si vybrat. Pokud se právě rozhodujete, který kurz pro vaše zaměstnance vybrat, jistě je pro vás důležitá i cena. Vybírat si však firemní kurzy angličtiny nebo jiného jazyka pouze podle ceny, může být dosti zrádné.

V prvé řadě si musíte uvědomit, že nekupujete unifikovaný produkt nebo jiný druh zboží, ale investujete do vlastního lidského kapitálu. Pokud se stane vaší volbou méně kvalitní firemní výukaod jazykové školy nenaplňující jednu z výše zmíněných podmínek, tak ve výsledku rozhodně neušetříte. Naopak riskujete, kvůli úspoře několika tisíc, ztrátu času a motivace vašich zaměstnanců a nekvalitní firemní vzdělávání je poté pro vás naprostou ztrátou.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz