Jak efektivně vytápět koupelnu?

Chystáte se na rekonstrukci koupelny a zbývá vám vyřešit otázku vytápění? Máte hned několik možností, s jejichž (ne)výhodami vás seznámíme v tomto článku. Informace nám poskytli řemeslníci z cechu EKOMPLEX.

Proč se vůbec zabývat vytápěním v koupelně? Nestačilo by si napustit horkou vanu a víc neřešit? Jenomže vystoupit z vyhřáté vody do chladného prostředí není příjemné ani příliš zdravé. Ve studené koupelně snadno nastydnete, a proto je na místě odpovídající tepelný komfort. Topenáři Zlín uvedli, že optimální teplota v prostředí koupelny je cca 24 – 26°C.

Vytápění pomocí vytápěcí soustavy

Koupelnu lze samozřejmě vytápět i radiátory napojenými na vytápěcí soustavu celého domu. Mnohem estetičtější než klasická topná tělesa jsou koupelnové žebříky.

Modern metallic radiator of central heating in bathroom

Pokud propojení vytápění není možné, nezoufejte a vyberte si některé z následujících řešení.

Podlahové vytápění

Co byste řekli na teplo vycházející z podlahy? Velkou výhodou podlahového vytápění je to, že nezabírá žádný prostor, což je v koupelně menších dispozic velmi praktické. Teplá podlaha je neskutečně příjemná, a navíc ji není zapotřebí vytápět na vysokou teplotu.

aktualitycz_ekomplex_02

Vodoinstalatéři Zlín však upozorňují, že instalace podlahového topení napojeného na teplovodní okruh nemusí být snadná. Dotázaný instalatér Zlín s úsměvem doplnil, že absenci žebříkového radiátoru vnímají nelibě ženy, kterým pak chybí prostor na sušení ručníků. Možným řešením je kombinace obojího – v koupelně se neztratí podlahové vytápění ani menší koupelnový žebřík.

Pozitivem elektrického vytápění podlahy je jednodušší instalace a možnost regulace teploty.

Koupelnu vytopí také infrazářič

Někteří lidí nedají dopustit na okamžité teplo, které produkuje infrazářič. Zařízení pracuje na principu vysílání elektromagnetických vln, je cenově dostupné a umožňuje nastavení požadované teploty.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

PR-články.cz

e-Žena.cz

1 Komentář od “Jak efektivně vytápět koupelnu?”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz