Industriální lavice: Proč tenhle krásný dřevěný kousek musíte mít?

V mnoha domácnostech nahradily klasické židle u jídelního stolu lavice. V čem tkví zásadní výhody takového nábytku?

Lavice praktickým způsobem nahradí jídelní židli

Dřevěné lavice představují elegantní a praktické řešení. Výhodou lavic je zejména to, že nabídnou větší prostor pro sezení a současně není nutné řešit ještě místo, které je za normálních okolností potřebné pro odsunutí židlí.

Klasických židlí se ale u jídelního stolu samozřejmě nemusíte vzdávat, oba typy nábytku lze snadno kombinovat.

Při výběru lavice je nutné se řídit podobně jako u židle výškou sedáku. Výška lavice na sezení by se měla pohybovat kolem 45 cm. To umožní sedícímu mít kolena v pravém úhlu a chodidla položená na podlaze.

Tip redakce:  Mezonetové byty v Praze – splněný sen o originálním a prostorném bydlení

Je však potřeba se přizpůsobit individuálně výšce postavy. Vyšší jedinci budou pro správné sezení potřebovat sedák umístěný taktéž výše. Z toho potom vyplývá i odlišně navržená deska stolu. Standardní výška stolu odpovídající průměrné tělesné výšce většiny populace činí 75 cm.

Druhým důležitým faktorem je materiál. Tradiční řešení představují dřevěné lavice. Pozor, skutečně by se mělo jednat o lavice z masivu, tedy z odolného přírodního materiálu. Dřevo vám nabídne nesrovnatelně vyšší odolnost i delší životnost ve srovnání s levnějšími alternativami.

Dejte šanci surové kráse přírodního dřeva

Posledním obdobně důležitým faktorem je design. Zůstat u přírodního dřeva se vám i v tomto směru jednoznačně vyplatí. Dřevěná lavice z masivu je perfektně nadčasová a hodí se do každého interiéru, ať už je pojat moderně a minimalisticky nebo rustikálně.

Tip redakce:  Letní kuchyně aneb jak zorganizovat venkovní prostor pro vaření?

Byli jste až dosud přesvědčeni, že se dřevo hodí maximálně na chalupu, případně do svébytně pojatých prostor rodinného domu? Jedinečný genius loci zvládne industriální lavice vtisknout třeba i panelákovému bytu.

Nemusíte ji navíc používat jen jako lavici na sezení v kuchyni, hodí se i coby praktický doplněk do chodby. Díky industriálnímu vyznění se takový nábytek stane jedinečným solitérem, který už při vstupu do bytu upoutá pozornost všech příchozích.

Dřevěné lavice proto představují velmi elegantní a chytré řešení do každé domácnosti. Pokud si navíc necháte lavici vyrobit na míru, získáte jistotu, že do prostoru skutečně dokonale zapadne a bude vyhovovat veškerým vašim nárokům.

Industriální lavice, to je majstrštyk

Taková lavice se vám „odmění“ extrémně dlouhou životností i vyšší kvalitou zpracování ve srovnání se sériově vyráběnými produkty. Ovlivnit můžete dokonce i vzhled, pokud se pro výrobu zvolí dřevo s vyšším podílem suků, vyrobená lavice působí více rustikálně, jaksi „surověji“.

Tip redakce:  Pryč s nudnými stěnami

Zřetelnou výhodou lavic z masivu je také mimořádně snadná údržba a také možnost jednoduché renovace při případném poškození.

Majstrštych Design s.r.o. dělá tak skutečnou čest svému názvu. Jde o českou firmu, která se zaměřuje na výrobu moderního designového nábytku právě z masivu. Současně klade důraz na udržitelnost. Používá proto výlučně sušené dřevo lokální produkce.

Každý zákazník tak získává jistotu kvalitního nábytku, jehož životnost se běžně pohybuje v řádech desítek let. Zároveň je tento nábytek plně zdravotně nezávadný. Veškeré ošetření dřeva a další úprava probíhá prostředky neškodnými pro lidské zdraví.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz