Letní kuchyně aneb jak zorganizovat venkovní prostor pro vaření?

Pořádáte-li rádi grilovačky nebo zahradní slavnosti pro své přátele, pak byste měli zapřemýšlet nad výstavbou letní kuchyně. Neustálé odbíhání do kuchyně v interiéru vašeho rodinného domu je nejenom nezdvořilé, ale hlavně neuvěřitelně otravné. Přeci by bylo daleko lepší mít veškeré vybavení připravené v letní kuchyni. Zároveň s přípravou drinků a osvěžení se můžete bavit se svými hosty. 

Jaké zvolit rozvržení kuchyně?

Každá správná hospodyňka ví, že správné rozvržení spotřebičů a pracovních ploch v kuchyni ovlivňují její spokojenost při vaření. Nejinak je tomu i v případě letní kuchyně. Ještě před zahájením stavby si dobře rozmyslete, k jakému účelu budete venkovní prostor pro vaření využívat. Hodláte více připravovat míchané drinky a točit pivo? Nebo budete v letní kuchyni předvádět své kuchařské umění při pečení italské pizzy nebo amerických burgerů? Různé pokrmy mají různé požadavky na prostor a vybavení kuchyně, takže byste se nad tímto měli zamyslet.

Tip redakce:  Podlahy z exotických i tradičních dřevin

Jak velkou zvolit pracovní desku?

Velká pracovní plocha je nedílnou součástí každé moderní kuchyně. Pokud nebudete mít dostatek místa na připravení všech surovin a odložení hotových pokrmů, nikdy si vaši hosté stoprocentně nepochutnají. Výhodou zahradní kuchyně je, že prakticky nejste omezeni prostorem. Bez větších problémů tak zvolte alespoň 60 centimetrů hlubokou a minimálně stejně širokou pracovní desku. Bude-li prostor pro přípravu jídla větší, tím lépe pro vás a vaše pohodlí při vaření.

Postavit letní kuchyni svépomocí?

Určitě se mezi vámi nachází bezpočet šikovných kutilů, kteří by určitě zvládli postavit letní kuchyni svépomocí. Na tom pochopitelně není nic špatného, ale ještě před prvním kopnutím do země byste se měli zastavit u renomovaného architekta. Po pohovoru s ním totiž budete mít jasno o tom, zda bude vámi vymyšlená venkovní kuchyně stát a zda vám při prvním větru nespadne na hlavu. Navíc byste nikdy neměli upřednostňovat estetičnost před stabilitou konstrukce.

Tip redakce:  Vinylové podlahy pokládka a bonusy

Organizace letní kuchyně je velmi důležitá. I o ní se můžete poradit se zkušeným architektem, u nějž se můžete mimochodem inspirovat již existujícími zahradními kuchyněmi. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz