Dřevěné pelety jsou stále populárnější

Nemalá úspora financí, ekologičnost, vysoká výhřevnost a komfortní způsob vytápění interiéru – tak bychom mohli charakterizovat moderní paliva jako dřevěné pelety a brikety. Pakliže jste již vytápěli tuhými palivy (hnědé a černé uhlí), stanou se pro vás pelety atraktivní alternativou k původním surovinám, neboť v mnoha ohledech převyšují i klasické dřevo.

pelety

Pelety jsou ve své podstatě slisované válečky o průměru 6 mm a délce od 10 do 40 mm. K jejich výrobě se používají především dřevěné piliny a štěpky, přičemž výsledný produkt neobsahuje příměsi. Na českém trhu působí spousta výrobců dřevěných pelet, jejichž povinností je dodržovat vysoké standardy jakosti paliva. Významné postavení mají v oblasti ekopaliv také prodejci kotlů, jež nabízí kotle s moderní technologií určené přímo na pelety.

Výhody dřevěných pelet

Dřevěné pelety se pyšní mnoha přednostmi. Nespornou výhodou je výrazně nižší cena v porovnání s elektřinou a plynem. V porovnání se dřevem jsou pelety méně pracné, protože nemusíte nic štípat. Kotle určené ke spalování pelet se vyznačují snadnou obsluhou a efektivním spalováním s minimálními emisemi. V neposlední řadě slibují vyšší energetickou účinnost, vyšší výhřevnost a nízký obsah popela a vody.

Současný trh nabízí dostatečné množství pelet, tudíž se nemusíte obávat jejich nedostatku. Významným dodavatelem biopaliv v tuzemsku je společnost OPTIMTOP s.r.o., jejíž produktové portfolio zahrnuje dřevěné brikety, pytlované a balené uhlí, peletky, papírové a směsné brikety, uhelné brikety, rašelinové brikety, palivové dřevo, dřevěné uhlí a grilovací brikety. Dodavatel OPTIMTOP s.r.o., který získává stále více na popularitě, nabízí bezplatnou dopravu po celé České republice již od jednoho objednaného balení pelet. A to je jeho jedna z konkurenčních výhod.

Press-Media.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Levné ubytování pro studenty

Bydlení

Aktuality z domova partner webu Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Domácí hydratace pleti pomocí chladivé mlhy YVY® PURE.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz