Voda živá?

Téma a odraz doby: ekologie, čistota, obnovitelné zdroje. Když se zamyslíme nad těmito pojmy, nejspíš už nikdo z nás nezareaguje s údivem v hlase či v mimice.

gonap

Foto: GONAP spol. s r.o.

Přestože náš nynější prezident republiky nesouzní s názorem několika světových odborníků na dané téma, a je spíše zastáncem dogmatických názorů, jsme na Zemi každý sám za sebe a je na vlastním rozhodnutí každého z nás, jak k tématu konzumní společnosti a jejího dopadu na naše životy zareagujeme.

Někdo z nás šetří vodou, někdo si pořizuje solární panely, někdo jezdí na kole, někdo nejí potraviny dovezené z cizí země, a někdo si vyrábí postele z palet.

Možností, jak obnovovat energii Země a ne jen konzumovat, je spousta. Jedna z takových možností se přímo vybízí k využití v případě, že si například plánujeme postavit dům, chatu nebo restauraci.

K takovému účelu budeme potřebovat vodu a to nejlépe čistou, pro vlastní spotřebu i pro potřebu užitkovou. Vody a její znečištění je téma již dlouho probírané. Spoustu vody přijde vniveč z různých důvodů, a denně dle statistik zemře v důsledku znečištění vody 14.000* lidí. Tito lidé tomu zabránit jistě nemohli, my se můžeme alespoň pokusit.

Šetříme vodou, používáme dešťovou vodu, teplou vodu z kohoutku, a v případě, že jsme vlastníky nemovitosti, staráme se o to, jak nejlépe využít zdroje vody z okolí.

V oblasti péči o obnovitelnost vody je známou firmou Gonap, která mimojiné spolupracuje s jinými organizacemi v oblasti inovací a vývoje nových produktů a je certifikována dle systému mezinárodní normy iso 9001:2000. Normy řady 9000 poskytují návod k vypracování a uplatnění efektivního systému managementu kvality.. „ Management jakosti a prokazování jakosti“ , nejsou závazné, ale pouze doporučující a obsahují soubor minimálních požadavků, které musí být v organizaci zavedeny.

Firma Gonap se specializuje na čistírny odpadních vod, nádrže, septiky, přečerpací jímky a vodoměrné šachty nebo zemní filtry. Veškeré produkty firmy se zaměřují jak pro menší objem vody, tak i pro větší, tedy pro domovní i komunální. V rozmezí se jedná o čistírny pro 1 – 150 obyvatel.

Mezi inovativní produkty patří převážně aktivační čistírny, které jsou založeny na principu nízko zatěžované aktivace s částečnou nebo úplnou stabilizací kalu, včetně odvodňování stabilizovaného kalu.

Celoplastové čistírny odpadních vod jsou koncipované jako kompaktní zařízení a velkou výhodou je jejich možnost 2 typů provozu, tedy buď přerušovaný nebo permanentní. Ať už zvolíte kterýkoliv typ čistírny odpadních vod, je jisté, že Vám po ní nenaskáčou po těle nežádoucí pupínky nebo se nestane něco horšího. Tuto vodu při splnění legislativních podmínek je možno opětovně použít třeba při zalévání zahrady. Více o službách a nabízeném sortimentu naleznete ZDE.

*údaj z internetových zdrojů

1 Komentář od “Voda živá?”

  1. Psychické fyzické zdraví psychické fyzické zdraví | iZPRÁVY

    […] Jsi to, co jíš […]

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz