Granitové dřezy – spojení estetiky a účelnosti

Slyšeli jste již někdy termín granitové dřezy? Vývoj se nedá zastavit a platí to také o kuchyních, včetně kuchyňských linek. Možná si ještě pamatujete staré smaltované dřezy, moje babička měla dokonce ještě dřevěnou kredenc s dřezem plechovým. Pak se objevily nerezové, ale dnes je už výběr daleko širší. Stále populárnější jsou tak i u nás právě dřezy granitové.

Granitové dřezy skvěle vypadají

U moderních kuchyní hraje stále větší roli také estetické hledisko a to splňují granitové dřezy dokonale. Vyrábějí se z polymerové pryskyřice s obsahem jemných částeček kamene. Jedná se o nově vyvinutý kompozitní materiál, který by bylo možné označit jako umělý kámen. Má vynikající užitné vlastnosti, takže si dřez velmi dlouho zachová svou původní podobu. Materiál se totiž až z osmdesáti procent skládá z drcené žuly, kameniva nebo přírodních křemičitých písků.

dřez

Jaké vlastnosti mají granitové dřezy?

Vzhledem ke složení materiálu, z něhož jsou granitové dřezy vyrobeny, jsou velmi odolné proti opotřebení z běžného kuchyňského provozu, tedy škrábancům, nárazům a dokonce i proti špíně, chemickým látkám a vysokým teplotám. Samozřejmě, ani tyto dřezy nevydrží úplně všechno, takže se rozhodně nedoporučuje schválně zkoušet jejich odolnost třeba čištěním drátěným kartáčem nebo drátěnkou. Podobně by dřezu mohly ublížit příliš agresivně působící chemické prostředky nebo pády velmi těžkých kusů nádobí, třeba litinové pánve.

Granitové dřezy se vyrábějí v jednoduchém i dvojitém provedení s různými rozměry a tvary, takže si můžete zakoupit obdélníkové, čtvercové, kulaté i rohové, dále dřezy s odkapávací plochou i bez ní a také buď s přídavnou vaničkou, nebo bez ní. Různorodé je i barevné provedení od černé přes různé odstíny hnědé a béžové až po bílou.

Širokou nabídku granitových dřezů samostatně i ve zvýhodněných setech najdete na www.trendo.cz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz