Chcete studovat obor, který má budoucnost?

Určitě ano. Každý touží po tom, aby po dokončení školy našel dobré uplatnění. Většinou se to dá těžko odhadnout, protože profese, po kterých je poptávka dnes, nemusí být za 10 let tolik atraktivní. Jsou ale takové, u kterých je jasné, že budou potřeba i v budoucnu. A mezi lidi, kteří se nemusí bát, že by nesehnali práci, určitě patří odborníci na multimédia.

studium

V České republice není moc středních škol, které by nabízely přímo moderní obor Multimediální tvorba. Protože jde navíc o široký obor, každá škola si ho pojme trochu po svém. Jedno z nejlepších pojetí zvolila pražská Střední škola cestovního ruchu, která ho hodně zaměřuje na grafiku, marketing a jazyky. Co víc v dnešním světě potřebujete?

Co se naučíte

vyučované předměty dávají najevo, že budete mít široký přehled znalostí. Prim samozřejmě tvoří práce s fotografiemi, videem, zvukem nebo třeba písmem. Nechybí ani výuka tvorby webu nebo modelovacího programu AutoCAD. Z dovedností, které využijete k podnikání, je tu marketing a management multimediální tvorby.

Jenže v životě není nic jen o teorii, na což na Střední škole cestovního ruchu dost dbají. Pokud se k nim vydáte, čekají vás výlety do zahraničí, v jejichž rámci budete zkoumat dějiny umění. Budete chodit na praxi do reklamních agentur a cestovních kanceláří. Dokonce velkou část výuky zajišťují externí odborníci, kteří neučí jen fakta z učebnic.

V čem je škola originální

Studium multimediální tvorby právě na Střední škole cestovního ruchu v Praze má své výhody. Škola je soukromá, a tak toho může nabídnout mnohem více než školy státní. Školné nepatří k nejvyšším, žáci navíc v rámci něj dostanou učebnice a sešity zdarma a na dobu studia dostanou nový iPad mini.

Extrémní důraz je kladen na technologie. Žáci pracují s produkty Apple, učí se v učebnách s dataprojektory, ateliéru a špičkově vybavených počítačových učebnách. Veškerá klasifikace probíhá elektronicky, online jsou k dispozici také některé učební materiály.

Multimédia jsou umění

Skvělým lákadlem pro studenty je také skutečnost, že multimediální tvorba je vlastně umělecký obor, a tak odpadá nutnost povinně maturovat z matematiky.

Od toho, že se jedná o umělecký obor, se odvíjí také přijímací řízení. Pokud se rozhodnete jít sem studovat, nečeká vás žádný test z češtiny nebo matematiky. Body získáte za známky ze základní školy a talentovou zkoušku skládající se ze dvou částí – práce na počítači a tematické kresby.

Co po škole

Studium multimediální tvorby na Střední škole cestovního ruchu vás připraví na další studium na vysoké nebo vyšší odborné škole. Zároveň budete mít dostatek praktických zkušeností pro práci v oblasti multimediálních technologií, jako programátoři, pracovníci v reklamě, marketingu nebo navrhování.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz