Nejoblíbenější alkohol mezi mladými

Starší generace se za svého mládí opíjely rumem nebo vodkou. Ne že by tenhle alkohol dnes už nebyl v kurzu, ale mladé generace jsou vybíravé. Raději sáhnou po atraktivní značce. Některým alkoholům se totiž úspěšně daří budovat si dobré jméno.

live-concert-455762_640

To, o čem tu mluvíme, je především Jack Daniel’s Tennessee whiskey. Firmě se povedlo vybudovat si známé jméno, které se objevuje na mnoha produktech. Fotka na Instagramu je hned lepší, když za vámi v pokojíčku na poličce stojí láhev Jacka. Nápis Jack Daniel’s se totiž objevuje i na tričkách, krytech na mobil a dalších věcech, které mladí (často ani neplnoletí) s oblibou nosí.

Možná je to tím, že Jack Daniel’s zachutná téměř každému. Komu se nezdá ten obyčejný, určitě nepohrdne jemným likérem Tennesse Honey s chutí čokolády a pralinek.

Kapitán Jack Sparrow

Další kultovní alkohol představuje jamajský rum Captain Morgan. Jeho ikonou je jamajský guvernér, dobrodruh a mořeplavec kapitán Henry Morgan. Reklamy s tímto chlapíkem si vybavuje snad každý, ale věděli jste, že se jedna z nich natáčela v Česku? Bylo to na zámku Kačina nedaleko Kutné Hory, Morgan v reklamě svérázným způsobem zaplatil velkou útratu v přístavní krčmě.

Když si vygooglíte dotaz „Jack Daniel’s vs Captain Morgan“, dostane se vám opravdu mnoha výsledků. Přestože jde o úplně jiný druh alkoholu, je vidět, že mezi mladými jsou tito dva vážnými soupeři. Řeší, který z nich je silnější a který obsahuje více kalorií. To záleží na edici. Captain Morgan Private Stock je na tom s kaloriemi úplně stejně jako Jack Daniel’s. Original Spiced jich obsahuje méně.

Mimochodem ti, kteří se mezi výše zmíněnou dvojicí neumí rozhodnout, nakonec pijí Kapitána Jacka Sparrowa. Tak se nazývá drink smíchaný z Jacka Danielse, Captaina Morgana a Coly.

Zlatá česká Becherovka

Nutno podotknout, že výše zmíněná dvojice je populární snad po celém světě. V Česku a na Slovensku ještě stále uznáváme tradiční hodnoty. Jak vyplývá z údajů e-shopu SvetNapojov.sk, velká poptávka je rovněž po bylinném likéru Becherovka. Není divu, jelikož je značně levnější. V porovnání s Jackem asi o polovinu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz