Cesta k rozšíření právních znalostí

Hledáte způsob, jak rozšířit své právní znalosti v konkrétní oblasti? Přijde vám, že na všechno je dost škol, jen právní oblast je málo pokrytá? Omyl. Něco by se rozhodně našlo a je to rovnou škola světového formátu se studijním programem, který je aplikován mezinárodně.

cambridge

To, o čem tady mluvíme je studium LLM (Master of Laws). Studium je v tuzemsku využíváno těmi, kteří si chtějí rozšířit své odborné znalosti ve specializované oblasti práva. A protože jsou právní znalosti potřebné pro chod každého podniku, zaměřuje se často na oblast soukromého práva a specializuje se na právo obchodní.

Absolvent získává ucelený přehled, který využije v podnikové sféře. Seznámí se s finančním právem, hospodářskými soutěžemi, insolvencí a pracovním právem atd. Studium je koncipováno hodně prakticky, předchozí teoretické znalosti práva jsou proto nezbytné. Žádná další omezení však nejsou. Úspěšně jej absolvují advokáti, koncipienti, notáři, ale i vrcholoví manažeři, kteří s obchodním právem přijdou do styku ve své pozici.

Jak takové studium probíhá?

Vůbec nejde o to, je-li vám 30 nebo 40. Vzhledem k tomu, že je Executive LLM určeno lidem s předchozími zkušenostmi a znalostmi, se s takovým věkem přímo počítá. Z toho důvodu je studium realizováno formou e-learningu. Studenti se ke studijnímu intranetu přihlašují dle svých časových možností, musí se účastnit pouze několika sobotních seminářů, kde mohou jednotlivá témata diskutovat i se svými spolužáky. Po celou dobu je možné komunikovat s lektory telefonicky, e-mailem či prostřednictvím videokonferencí. Žijeme přece v 21. století. Dokázat pochopení probírané látky však studenti musí. Z každého modulu v semestru musí vypracovat seminární práci, na konci studia závěrečnou práci.

Tip redakce:  V jakých oblastech dominují termotransferové tiskárny a pro koho jsou vhodné?

Co všechno se naučíte?

Pokud půjdeme podle uznávaného modelu studia, který v ČR používá Cambridge Business School, základní moduly obsahují poznatky z občanského zákoníku, obchodního práva, mezinárodního obchodního práva, finančního práva, pracovního práva a několika dalších oblastí, které si můžete přečíst přímo na webu včetně bližšího vysvětlení. Do LLM programů vás přijmou bez zkoušek, musíte však mít vysokoškolské vzdělání či prokazatelnou praxi.
Na závěr pro vás máme ještě jeden tip. Pokud o tom skutečně uvažujete, rozmýšlejte rychle. Nejbližší zahájení výuky je stanoveno na 1. května.

1 Komentář od “Cesta k rozšíření právních znalostí”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz