Zimní dovolená: Kam za pohádkovým lyžováním?

Letním dovoleným odzvonilo a nyní na řadu přichází plánování zimních radovánek. V České republice se rok od roku podmínky pro lyžování zhoršují a lyžařská sezóna se zkracuje. Pakliže si chcete užít plnohodnotnou týdenní dovolenou na horách, doporučujeme využít srovnávač zájezdů New Travel.cz a zavítat do Itálie, Rakouska, Švýcarska, Francie či na Slovensko. V následujících řádcích vám představíme atraktivní lyžařská střediska.

newtravel

 

Val di Fiemme – brána italských Dolomit

Mekkou českých lyžařů je italský ski areál Val di Fiemme, který kombinuje malebnou přírodu, příjemné lyžování, lahodnou gastronomii a kvalitní služby za příznivé ceny. Rodiny s dětmi využívají jednoduché až středně těžké carvingové svahy. Na své si přijdou i nároční sportovci, kteří zdolají příkrou černou sjezdovku Olympia o délce 6 kilometrů.

Rakouské Alpy lákají do střediska Bad Gastein

Velké oblíbenosti se těší rakouské horké středisko Bad Gastein, které skrývá více než 200 kilometrů širokých sjezdovek všech obtížností. Středisko Bad Gastein, které se rozprostírá v malebném údolí Gasteinertal, láká na perfektní sněhové podmínky a panenskou přírodu Alp. Pakliže chcete stoupnout na lyže i mimo hlavní sezónu, nabízí se vám lyžování na zdejších ledovcích Kitzsteinhorn a Molltal.

Svatý Mořic ve Švýcarsku

Milovníci lyžování si objednávají lyžařské zájezdy do horské oblasti St. Moritz ve Švýcarsku. Zimní středisko se nachází v kantonu Graubünden a rozprostírá se na břehu jezera Mortzer See v nadmořské výšce 1843 metrů. Oblast je proslulá perfektními lyžařskými terény a vývěry minerálních železitých pramenů s vysokým obsahem oxidu uhličitého.

Luxusní francouzské středisko Courchevel

Nesmíme opomenout ani Francouzské Alpy, kde se nachází lyžařská vesnice Courchevel. Leží v údolí Tarentaise a je součástí ski areálu Les Trois Vallées, které patří k největším na světě. Courchevel disponuje moderními lanovkami a vybízí k lyžování na sjezdovkách všech obtížností.

Slovenské Vysoké Tatry

Přestože se na Slovensku nenachází Alpy, naši východní sousedé bodují s Vysokými Tatrami. Zdejší lyžařská střediska nabízí stejně kvalitní služby jako některá střediska v Alpách. Můžete zavítat do nejrůznějších lokalit – Jasná, Srdiečko, Lomnické sedlo a další.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz