Zemanovy 4 adepti na ústavní soudce byli senátem schváleni

Zemanovy 4 adepti na ústavní soudce byli senátem schváleni

 

Miloši Zemanovi byli schváleni všichni jeho čtyři kandidáti na ústavní soudce – Milada Tomková, Jan Filip, Jaroslav Fenyk a Vladimír Sládeček. V tajné volbě je Senát podpořil.

Miloš Zeman to může považovat za svůj velký úspěch, zejména ve srovnání s Václavem Klausem, kterému se něco takového nedařilo.

Miloš Zeman

Ze 72 možných hlasů získal v tajné volbě nejvíc hlasů Vladimír  Sládeček, kterému dalo důvěru 61 senátorů. Nejméně hlasů obdržel Jaroslav Fenyk, a to pouze 52.

Fenykovi bylo vytýkáno jeho působení předlistopadového vojenského prokurátora.

Kandidáty přišel do Senátu podpořit Miloš Zeman. Uvedl, že Ústavní soud je kvůli personálnímu oslabení na pokraji kolapsu a je nutné ho stabilizovat. Další čtyři kandidáty na ústavní soudce chce prezident předložit v červnu za ty, jejichž mandát v létě skončí. Jedním z nich by měl být dosavadní předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Tip redakce:  Rok 2016 a změny v účetnictví i daních

 

Může vás zajímat:

Klášter Zlatá KorunaVýstava Alfonse Muchysrba

Klášter Zlatá Koruna  Výstava Alfonse Muchy  Servisní akce Volvo

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz