Zdravá doplňková strava mnohdy dokáže divy

Doplňky stravy jsou zvláštní kategorií potravin a o zdravé doplňkové stavě se dnes velmi často hovoří. Cítíte se dobře, fit a plní energie? Máte zdravou pokožku, nehty a vlasy? Pokud ne, potřebujete asi něco ve své výživě změnit. Ale i když se cítíte celkem dobře, nejrůznější superpotraviny, byliny a rostlinné oleje vám prospějí.

Proč potřebujeme doplnit stravu?

Naše strava může být chudá na některé prvky, zejména z důvodu jednostrannosti nebo alergií na některé složky. Svou roli hraje i to, že půda už je dnes poměrně vyčerpaná a obsah látek je jiný než dříve. Intenzivní zemědělství živinám v půdě rozhodně nenahrává.

Zdravá doplňková strava je bohatá na minerály, vitaminy a vlákninu, disponuje rovněž vyváženým poměrem sacharidů, bílkovin a tuků. Zahrnout do ní můžeme nejen běžné potraviny považované za zdravé, ale také různé přírodní produkty, které blahodárně působí na lidský organismus. Užívání produktů zdravé výživy je možné jak na preventivní bázi, tak i v případě, že už máme nějaké obtíže.

Hitem jsou superpotraviny a rostlinné oleje

Některé zdravé potraviny jsou dnes hitem. Dodejte tělu pořádnou dávku živin i v malé porci! Představiteli mohou být chia semínka bohatá na omega nenasycené kyseliny nebo goji plody „nabušené“ antioxidanty, aminokyselinami a stopovými prvky.

Rostlinné oleje už dávno neslouží pouze k tepelné přípravě pokrmů. Ty kvalitní, panenské a lisované za studena jsou vynikající pro studenou kuchyni a někdy se doporučuje užívat je dokonce po lžičkách! Vyberte si ten svůj olej a dodejte tělu prospěšné tuky.

Líbí se vám představa dravějšího stravování? Od dodavatelů ve vysoké nebo dokonce bio kvalitě můžete zakoupit byliny, čaje, rostlinné oleje, superpotraviny, ořechy, potravinové doplňky a spoustu dalších produktů. Uvidíte, že jakmile se o tuto sféru začnete více zajímat, zcela vás to pohltí a pro své zdraví toho dokážete udělat mnoho.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz