Zbavte se častých chyb při šetření energií

Ujistěte se, že šetříte na správných místech. Ne vždy se nám některé zlozvyky při šetření energií vyplatí.

Prázdná chladnička rozhodně nespotřebuje méně energie než plná
Plná lednička chlazených produktů vyžaduje k udržení stálé teploty méně energie. Také do poloprázdného mrazáku dejte alespoň led, aby vyžadoval méně energie k chlazení, protože v něm není dostatek potravin, které by chlad udržovaly. Při koupi vybírejte lednici podle počtu osob v domácnosti, na jednu osobu se běžně počítá 50-70 l.

Energie

Šetření energií

Kdy je výhodné vypínat topení

Je-li váš dům dobře izolovaný a není příliš velká zima, vyplatí se zavřít topení přes noc a po dobu, kdy nejste doma. V opačném případě je lepší udržovat stálou teplotu. Udržujte teplotu přes den na 20°C, za každý stupeň navíc si k faktuře za teplo přičtěte 5% navíc, jednoduše tak zjistíte své ztráty. V noci snižte teplotu na ideálních 16°C.

Udržovat stálou teplotu se nevyplatí

Nastavte termostat tak, aby vzniklo větší rozpětí mezi spodní a horní hranicí požadované teploty, aby se prodloužily intervaly, kdy je kotel zapnutý nebo vypnutý. Kotel vám tak přinese menší ztráty tepla a účinnosti. To vám pomůže jak ušetřit za vodu a teplo.

Myčka je úspornější než mytí nádobí ručně

Používáním myčky ušetříte až necelých 31 litrů vody za den oproti ručnímu mytí.
Kromě vody ušetříte také za energie, a to 1,06 kWh denně. Vynásobte si tato dvě čísla počtem dní v roce, kdy myjete nádobí, a ihned zjistíte úsporu.

Zářivky nenechávejte stále rozsvícené

Spotřeba energie je sice největší v momentě, kdy světlo rozsvítíte, ale množství spotřebované elektřiny se nevyrovná zbytečně vyplýtvané energii za delší dobu svícení, kdy se v místnosti zrovna nenacházíte. Proto zhasínejte, pokud zrovna nepotřebujete svítit. Nenechte se ošálit ani nízkou spotřebou LED zdrojů, pokud je totiž necháte svítit stále, nepoznáte téměř žádný rozdíl ve srovnání s klasickými žárovkami.

Silným plamenem neplýtvejte

Přiměřený plamen na plynovém vařiči se vám vyplatí víc i pokud zvolíte k velikosti hořáku i optimální velikost hrnce. Pokud na největší hořák postavíte malý kastrůlek, teplo vám bude zbytečně unikat okolo hrnce.

Pořiďte si úsporná topidla na tomto e-shopu.  Ušetřete mnohem více energií i peněz bez zbytečných ztrát tepla.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz