Zapomeňte na zázračné rychlodiety – ničí vám zdraví!

Výrazný úbytek váhy i nechtěných centimetrů za velice krátkou dobu – to je heslo, které si hrdě razí rychlodiety. Slibují okamžitý výsledek za prakticky nulovou námahu, na což spousta žen, které nejsou spokojené se svou postavou, slyší a nadšeně se do nich pouští. S vidinou rychlého hubnutí a šance ubrat i nějaké ty centimetry však nevidí za roh těchto diet a nepřipouští si, jak moc jim mohou ublížit. Proto jsme se na rychlodiety rozhodli zaměřit v dnešním článku – prozradíme vám, proč vůbec nestojí za to!

Hubnutí je běh na dlouhou trať

Chcete-li zhubnout dlouhodobě, nejsou rychlodiety ničím pro vás. Podobně jako čehokoli jiného v životě musíte i snížení váhy dosáhnout postupně. Hubnutí není maraton na několik metrů, ba naopak je to běh na hodně dlouhou trať. Drastické dodržování nejrůznějších diet se totiž nedá vydržet věčně!

Omezování = cesta do pekel

Strategií drtivé většiny krátkodobých a drastických diet je skutečnost, že musíte omezit určité složky ve vašem jídelníčku – nesmíte konzumovat tuk nebo sacharidy, či naopak musíte striktně konzumovat jen jednu složku. A to je chyba. Pamatujte, že vaše tělo ke správnému fungování potřebuje všechny složky potravy, a pokud mu je budete odpírat, nepěkně se vám za to odvděčí. Jestliže se do podobné rychlodiety pustíte na delší čas, odskáče to vaše zdraví.

Chcete-li zhubnout, jděte na to chytře

Každý rozumný člověk ví, že základem diety je zdravá výživa a pohyb. Držením hladovky a odpíráním si důležitých složek potravy nedosáhnete úbytku váhy nebo centimetrů, nýbrž jen problémům se zdravím. Pokud se vám vaše tělesné proporce skutečně nelíbí a chcete se sebou něco udělat, pak na to jděte chytře. Začněte pěkně pomalu, protože jedině tak nepřepálíte start a dokážete proběhnout cílovou páskou.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz