Západní Albánie jako skvělá volba pro netradiční dovolenou

Albánie představuje krásnou, leč z hlediska současné turistiky poněkud zapomenutou zemí. Pokud se momentálně rozhodujete pro dovolenou, rozhodně by tento stát neměl ve vašem hledáčku chybět. Zejména jeho západní část je kouzelná. Najdete zde ty nejkrásnější pískem pokryté pláže, mezi které se řad třeba Velipoja, Shenjin, Golem, Drač nebo Divjaka. Moc hezkou starou pláží je i Vlore. Albánská riviéra zkrátka má čím lákat, a tak není od věci se na některé lokality soustředit. My se zaměříme hlavně na některé možnosti zajímavých výletů.

Vyberte si last minute Bulharsko

Vyberte si last minute Bulharsko

Durrës a Apolonia

Druhým největším a nejstarším městem Albánie je Durrës. Jedná se také o jedno z ekonomických center země. Snoubí v sobě v podstatě všechno, co dokáže moderní letní destinace nabídnout. Nachází se zde slavná archeologická sbírka, starý římský amfiteátr a další lákadla včetně krásných pláží. Mezi stará antická města patří také Apollónia. K vidění jsou zde mozaikový dům, arkády a starobylá fontána. Pokud chcete pouze ležet u moře a mít potraviny za skvělé ceny, vyberte si last minute Bulharsko. Jestliže ale potřebujete netradiční pobyt, západní Albánie je jasnou volbou.

Starobylá perla Berat

Vidět 2400 let staré město rozhodně představuje zcela nevšední zážitek. Tímto městem je Berat. Jedná se o nejkrásnější a asi nejvyhledávanější obec v celé Albánii. Na seznam kulturního a přírodního dědictví pod patronací Unesco byla obec zapsána v roce 2008. Moc hezká je zejména pevnost Kalaja, která se tyčí nad střechami domků. Podívat se můžete do tradičních byzantských domků anebo si dát místní víno ve slavné rodinné vinárně Cobo. Netradiční dovolená v Albánii právě v tomto městě ale nabídne mnohem více.

Bul

Hlavní město Tirana

I v hlavním městě Albánie Tiraně se budete bavit. Vyrazte třeba s autem, které bude mít kvalitní levné deflektory oken a minimální spotřebu. Urazit byste totiž měli poměrně hodně kilometrů. V Tiraně se podívejte na zajímavou místní radnici a historické muzeum. Projít byst si měli i místní největší bulvár a další zákoutí.

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz