Zahradní skleníky a jejich konstrukce

Skleníky jsou odnepaměti součástí našich zahrad. A to primárně proto, že nám mohou umožnit pěstovat takové rostliny, které vyžadují jenom určité podmínky, jako je třeba teplo, nebo vlhkost. Jelikož doba jde stále kupředu, je více než jasné, že se vyvíjejí také zahradní skleníky. V tomto směru bychom měli říci, že největším hitem jsou dnes skleníky z polykarbonátu. Podívejme se společně na samotnou jejich konstrukci a právě na to, v čem jsou tak jedinečné.

skleník

Začněme materiálem, který skleníky nabídnou

I když dané řešení stále nazýváme podle předchozího materiálu, je třeba dodat, že skleníky už dávno nejsou vyrobeny nutně jenom ze skla. Je tomu v podstatě naopak, jelikož současná řešení jsou spojena s polykarbonátem. Začít je třeba tím, že hitem jsou levné skleníky z polykarbonátu, a to právě proto, že tento materiál se může pyšnit tím, že je skutečně velmi levným a tak i cenově dostupným. Není tedy divu, že právě z něho jsou vyráběné levné skleníky.

Oproti sklu ale nabídne také další výhodu, jako je větší odolnost. Nemusíte se tedy obávat jakéhokoliv poškození, jelikož skleník polykarbonát vydrží takové nárazy nebo jiné problémy, u kterých by běžné skleníkové sklo bylo již dávno rozbité. I to je důvod pro polykarbonátový skleník. Navíc je dnes k dispozici v různých tloušťkách, s ohledem na naše potřeby.

Zahradní skleník je k dispozici v různých velikostech

Pokud mluvíme o konstrukčním řešení současných skleníků, neměli bychom zapomínat ani na to, že je dnes můžeme mít k dispozici v celé řadě konkrétních velikostí. Tyto zahradní skleníky se liší nejenom svým půdorysem a objemem vnitřního prostoru, ale třeba také tím, kam jsou umisťovány. Máme-li být konkrétní, potom na současném trhu jasně dominuje zahradní skleník těchto variant:

  • Skleník PLANTASIA 250 x 190 x 195 cm x 6 mm
  • Skleník Garth 311 x 190 x 195 cm – 2 okna
  • Skleník G21 2,5 x 1,2 m ke zdi, bez základny

Na co skleníky využít konkrétně?

Jak je uvedeno, možností je více než dost. Ať už uvažujete o jakékoliv, neměli byste zapomínat na to, co vše můžete dnes ve skleníku pěstovat. Ideální je zvolit okurky, rajčata, stejně jako papriky a salát. Nejenom, že se jedná o nenáročné druhy zeleniny, ale bez potíží se snesou v jednom jediném skleníku.

Skleník z polykarbonátu nabídne i možnost větrání

Konstrukční řešení není zaměřeno jenom na celkovou velikost, popřípadě na kvalitu materiálu. Je zaměřeno také na praktičnost. A tak vám může skleník z polykarbonátu nabídnout také nezbytná okna, která jsou určena k větrání. Ty pomohou udržet uvnitř potřebnou teplotu, ale i vlhkost. Platí, že i když hledáte skleníky akce, tedy řešení za nízkou cenu, okna obvykle nabídnou. Samozřejmě platí, že čím větší skleník, tím více oken by mělo být k dispozici. Na to pamatujte, až budete skleníky z polykarbonátu akce hledat.

Když mluvíme o možnosti větrání, nezapomínejme třeba ani na vstup do skleníku, tedy samotnými dveřmi. Dnes už současné typy na trhu nabídnou nejenom to, že do skleníku pohodlně vstoupíte, ale prodej skleníků zahrnuje také možnosti, v rámci kterých není problém vjet dovnitř třeba běžně velkým kolečkem.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz