Vysoké škole hotelové v Praze prodloužili akreditaci oboru Hotelnictví

více v článku...

Vysoké škole hotelové v Praze prodloužili akreditaci oboru Hotelnictví

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na doporučení Akreditační komise České republiky prodloužilo začátkem března 2013 Vysoké škole hotelové v Praze akreditaci stěžejního bakalářského oboru Hotelnictví. Akreditace oboru Hotelnictví je platná až do roku 2019.

 

Prodloužení akreditace oboru Hotelnictví umožní nadále rozvíjet tento obor

Pro Vysokou školu hotelovou je prodloužení akreditace oboru Hotelnictví velmi důležité, protože tak může pokračovat ve své činnosti a nadále rozvíjet tento krásný obor. Současně to však vnímá i jako závazek a bude se i nadále snažit být nejlepší školou ve svém oboru.

Už od svého založení si VŠH klade za cíl poskytovat kvalitní studium, ale stejně jako jakákoliv jiná instituce prošla určitým vývojem. Obory hotelnictví, gastronomie a cestovního ruchu jsou ze své podstaty internacionální a VŠH od svého založení vytvářela podmínky pro mezinárodní charakter studia.

Na začátku stál modifikovaný výukový bakalářský obor převzatý od prestižní nizozemské vysoké hotelové školy v Haagu, postupně byly akreditovány i další obory. Při vzrůstajícím zájmu uchazečů o studium nejen z ČR, Slovenska, ale i z dalších evropských i mimoevropských států bylo poté zcela logickým vyústěním otevření oboru Hospitality Management, který je kompletně vyučován v angličtině.

Do tohoto oboru nastupují rovněž zahraniční studenti přijíždějící v rámci programu ERASMUS. V rámci uvedeného programu studenti VŠH vyjíždějí na pětadvacet zahraničních univerzit, se kterými má škola podepsánu bilaterální smlouvu. Při hodnocení programu ERASMUS se v roce 2012 VŠH umístila na druhém místě mezi soukromými vysokými školami co do počtu výjezdů studentů na zahraniční studijní a pracovní pobyty.

Tvůrčí činnost na VŠH v Praze

Součástí rozvoje VŠH je i soustavná tvůrčí činnost. Pracovníci školy řešili řadu menších i větších projektů zaměřených na hotelnictví, gastronomii a cestovní ruch. Jedním z nejvýznamnějších byl výzkumný úkol pro Ministerstvo místního rozvoje ČR, zaměřený na řešení regionálních disparit prostřednictvím cestovního ruchu. Výzkumné aktivity pro Českou centrálu cestovního ruchu – Czech Tourism jsou orientovány na problematiku řízení cestovního ruchu v České republice.

Nabízené studijní obory

VŠH nabízí zájemcům čtyři bakalářské obory (Hotelnictví včetně jeho anglické verze Hospitality Management, Management destinace cestovního ruchu, Marketingové komunikace ve službách, Management volného času) a tři navazující magisterské obory (Management hotelnictví a lázeňství, Management destinace cestovního ruchu a Marketingové komunikace).

A protože je „lépe vidět než číst nebo slyšet“, zve VŠH všechny zájemce o studium některého z nabízených oborů na pravidelně pořádané dny otevřených dveří, jejichž termíny, stejně jako další informace o nabízených oborech, naleznete na internetových stránkách Vysoké školy hotelové www.vsh.cz.

Nepříznivý demografický vývoj, stagnující ekonomika a zvyšující se konkurence jsou pro VŠH výzvou, jak udržet a ještě posílit své postavení na trhu vysokoškolského vzdělání v České republice.

 

Tip redakce:

Aktuality

Sazka přechází do fáze dalšího rozvoje a růstu

Jaro letos fandí barvám, vzdušným materiálům a květinám

ANNE Marie: