Vybíráte ojetý vůz? Na co si dát pozor?

Chystáte se koupit automobil a nechcete investovat statisíce do nákupu nového automobilu, který velmi rychle bude ztrácet svou hodnotu? Spokojíte se s ojetým, ale kvalitním automobilem? Trh s ojetými auty je v současnosti velmi pestrý. Najdeme na něm velké množství kvalitních a spolehlivých vozů, které vám mohou ještě dlouhá léta spolehlivě sloužit. Bohužel je na trhu také velké množství aut, která nejsou vyhovující. A na ty je třeba dát si pozor. Existují 3 základní pravidla, kterých byste se při výběru ojetého vozu měli držet, abyste se nenapálili. O jaká pravidla se jedná?

aktualitycz.cz_auto-vyhybka_cz_01

Pozor na to, od koho kupujete

Existují různé způsoby, jak pořídit ojetý automobil. Ze všeho nejdříve byste měli rozhodit sítě u svých známých a u rodiny. U nich máte jistotu původu vozu a také víte, zda bylo auto v garáži a jak se o něj předchozí majitel staral. Další možností je najít spolehlivý bazar ojetých vozů, kde vám také nabídnou na vůz záruky. Mezi nejméně bezpečné druhy nákupu ojetého automobilu se řadí nákup přes inzerát. Inzerátů s ojetými automobily je v současnosti na trhu mnoho, ale velké množství těchto inzerátů je podvodných a tají některé nedostatky na autě. Jaká rizika hrozí při nákupu aut přes inzerát, se můžete dozvědět ZDE.

aktualitycz.cz_auto-vyhybka_cz_02

Prohlédněte technický stav vozu

Na co byste si také měli dát pozor při výběru ojetého auta, je technický stav vozidla. Nákup ojetého vozu by měl být vždy uskutečněn až po důkladné prohlídce daného vozu. Pokud automobilům příliš nerozumíte, nebojte se kontaktovat zkušeného automechanika, který s vámi pojede vůz prověřit. Automechanik si sice za své služby naúčtuje určitý obnos, ale nebudete kupovat pomyslného zajíce v pytli. Pomůže vám odhalit skryté závady, za které byste jinak museli platit tisíce korun.

Důležitý je i právní stav auta

Nezapomínejte ani na to, že kromě technického stavu musí být ojetý vůz v pořádku také z právního hlediska. Na automobil by neměly být uvaleny žádné exekuce ani úvěrová zatížení. Samozřejmě se nesmí jednat o kradený vůz. Zda je automobil z právního hlediska v pořádku, si můžete v současnosti zjistit i vlastními silami na internetu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz