Vybíráme topidlo do dílny: Jaký typ zvolit, aby vám už nebyla zima?

Práce jde o ruky jen v komfortním prostředí a lví podíl má optimální teplota prostředí. Ale co si počít v momentě, když nastoupí ukrutné mrazy a v dílně začne být pořádná zima? Není nic jednoduššího než si pořídit topidlo neboli přímotop. Po jakém provedení sáhnout, se dozvíte v tomto článku.

Elektrická topidla

Elektrické přímotopy s ventilátorem jsou pro vytápění menších až středně velkých prostorů jako stvořené. Neprodukují zápach ani kouř, nespotřebovávají kyslík a mají tichý chod. Jejich základem jsou topná spirála a ventilátor, který teplo distribuuje do místnosti a v případě některých zařízení spirálu dochlazuje. Nevýhodou elektrických topidel je dražší provoz.

Naftová topidla

Naftová topidla zvládnou vyprodukovat velké množství tepla za velmi krátkou dobu. Jsou však určena do dostatečně větraných prostor – obvykle větších výrobních dílen, hal apod. Důvodem je fakt, že kromě tepla z nich vychází i naftové výpary. Jinak je tomu v případě naftových topidel s nepřímým spalováním – vychází z nich pouze teplo, a proto nachází využití i v prostorách s menším pohybem vzduchu. Z hlediska provozních nákladů patří k nejvýhodnějším typům topidel. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou.

Plynová topidla

Plynové topidla s ventilátorem nabízí nejlepší poměr pořizovací ceny a efektivity. Kvalitní zařízení vytopí dílnu rychle a poměrně levně. Výhodou je i fakt, že nepotřebují přívod elektrické energie ani naftu – provoz zajišťuje propan-butan. Počítejte však s tím, že je nezbytné důkladně větrat – plynové přímotopy spotřebovávají kyslík.

Infračervená topidla

Oblíbená jsou i moderní infračervená topidla, která produkují příjemné sálavé teplo. Vyrábí se v elektrickém, plynovém i naftovém provedení a vyznačují se tím, že neohřívají vzduch, ale předměty a osoby, na které teplo dopadá. Proto jsou mnohem efektivnější než topidla, která v prvé řadě ohřívají vzduch. Navíc nejsou hlučná a minimalizují výskyt prachu. Zatímco do dílny a menších prostor jsou vhodná elektrická infračervená topidla, ve větších provozech nachází využití naftové infrazářiče.

Stále si nevíte rady, nebo jen potřebujete tip na konkrétní zařízení vhodné do specifických podmínek vaší dílny? Obraťte se na svarecky-obchod.cz a nechte si poradit.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz