Vedení elektronické knihy je s moderním systémem jednodušší

Malé i velké firmy disponují bohatým vozovým parkem, protože se zaměstnanci bez přítomnosti vozidel neobejdou. Nicméně řidiči mají povinnost vést o firemních cestách veškeré záznamy. Kniha jízd je účetní doklad, který musí vést všichni podnikatelé, jež v rámci svého byznysu používají firemní automobil. V současné době se od klasicky ručně psané knihy jízd upouští a na její místo nastupuje elektronická kniha jízd.

all4car

V České republice je nezbytné vést knihu jízd, která se přikládá k účetnictví, u každého firemního vozidla. Automobil získává status „firemní“ tehdy, pokud je evidován jako hmotný investiční majetek dané firmy.

Co kniha jízd obsahuje?

Kniha jízd obsahuje celou řadu informací. V první řadě zaznamenává údaje vztahující se k vozidlu, tedy SPZ a číslo technického průkazu. Dále jsou v knize uvedena jména řidičů, kteří automobil používají. Při každém využití automobily musí být do knihy zapsáno jméno řidiče, stav tachometru před jízdou a po ní, začátek a cíl cesty, ale i případné tankování pohonných hmot. Kniha jízd pojímá také informace o platbě mýtného a dálniční známky.

Papírová vs. elektronická kniha jízd

V současné době se může vést kniha jízd ve dvou podobách – papírově a elektronicky. Jestliže vsázíte stále na starou dobrou klasiku, stačí vám předtištěný sešit s formuláři, jež je běžně dostupný v papírnictví. Avšak ruční psaní je časově náročné a navíc zaměstnanci mohou při zadávání cesty podvádět. Ideálním řešením je elektronická kniha jízd, díky níž vás zaměstnanci nebudou podvádět. Elektronická forma také generuje reporty a informuje o nákladech na provoz jednotlivých automobilů.

Elektronická kniha jízd v podání firmy ALL4CAR

Pakliže vás zaujala tato moderní technologie, můžete zhlédnout produktové portfolio společnosti ALL4CAR. Nabízí komplexní služby v oblasti bezpečného a ekonomického provozu automobilů. Stěžejní službou v nabídce je GPS monitoring vozidel, jehož nenahraditelnou součástí je automatická tvorba knihy jízd, v níž jsou uvedeny následující informace:

  • historie najetých kilometrů za dané časové období,
  • spotřeba paliva,
  • dodržování předpisů,
  • ujeté kilometry na soukromých a firemních cestách,
  • a pracovní doba zaměstnanců.

Satelitní sledování vozidel slibuje až 30% úsporu nákladů. Jestliže máte o instalaci monitoringu na svá firemní vozidla, můžete se obrátit na odborníka ALL4CAR, který se na tuto oblast orientuje již řadu let.

1 Komentář od “Vedení elektronické knihy je s moderním systémem jednodušší”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz