Už jste slyšeli o zelených potravinách? Jsou už nějaký čas v módě a ne nadarmo

Mezi nejznámější zelené potraviny se řadí řasa chlorella a mladý ječmen. Čím jsou tyto produkty tak ojedinělé? Jsou bohaté na vitamíny, antioxidanty, minerální látky, enzymy, příznivě ovlivňují naše zdraví. Mimo jiné se jim také díky tomu říká superfood.

chlorella

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která obsahuje největší množství cholorofylu, který působí příznivě na krevní obraz, pomáhá také rychleji hojit rány, dokonce chlorofyl umí tlumit tělesné pachy. Kromě chlorofylu obsahuje také mnoho bílkovin, minerálů a vitamínů. Řasa chlorella má pozitivní účinky.

Dle nejnovějšího japonského výzkumu tato řasa pomáhá při boji s hlavními civilizačními chorobami, jakými jsou deprese, obezita – chlorella je obsažena i v produktech na hubnutí, srdeční onemocnění či rakovina.

Pokud chlorellu užíváte pravidelně, zvyšujete tak obranyschopnost proti virům, mykózám, pomáhá v boji s rakovinou. Studie jihokorejských vědců zjistila silné protirakovinné schopnosti chlorelly včetně schopnosti opravit poškozené DNA a ovlivnit genovou expresi. Nejdůležitějším zjištěním bylo, že karotenoidy obsažené v chlorelle by mohly být používány jako prevence rakoviny u lidí.

Boj proti atopickému ekzému

,,Před 3 měsíci mi zjistili atopický ekzém a alergii na konzervační látky v kosmetice. Podávali mi kortikoidy, které sice pomohly, ale pak se to vrátilo a bylo to ještě horší. Rozhodla jsem se, že to budu řešit sama a narazila jsem na řasu Chlorellu. Beru jí 3 týdny a po ekzému ani památky ”, dělí se o své zkušenosti jedna z diskutujících na emimino.cz.

Chlorella patří mezi top potraviny, které absorbují jedovaté kovy díky obsahu vlákniny. Chlorella váže toxický odpad ze stravy, který se ukládá v těle, a odvádí ho z těla ven. Zároveň tím podporuje vyprazdňování.

Chlorella se užívá nejčastěji ve formě tablet nebo prášku. Nemůžete se ji předávkovat a nemá vedlejší účinky. Dokonce ji mohou užívat i děti, těhotné a kojící ženy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz