Účtenková loterie

Začátkem prosince 2016 byla spuštěna EET (elektronická evidence tržeb). Jako první se do programu zapojují hotely a restaurace, od března 2017 bude povinnost evidovat tržby i pro maloobchodníky. Podle plánu ministerstva financí se postupně zapojí všichni podnikatelé přijímající platby v hotovosti nebo skrze platební kartu. EET se netýká podnikatelů, kteří přijímají platby pouze bezhotovostní formou.

Vláda si slibuje efektivnější výběr daní

Elektronická evidence tržeb by měla podle odhadů přinést do státní kasy navíc řádově miliardy korun. Podle vládního plánu by měl tento nástroj omezit šedou ekonomiku a narovnat podmínky panující v podnikatelské sféře. Opozice se naopak obává, že podobný nástroj omezí svobodu podnikání a mnohé drobné živnostníky donutí postupně ukončit činnost.

Princip je pro běžného spotřebitele vlastně jednoduchý, stačí si jen vzít účtenku – jinak se v podstatě nic nezmění. Účtenku byste dokonce měli přijmout ze zákona, jak je obvyklé v západní Evropě, ačkoliv je a bude jistě mnoho takových, kteří tak neučiní. Nyní však budou mít určitou motivaci, dokonce se dá říci, že poměrně velkou. Vláda totiž hodlá podpořit EET masivní účtenkovou loterií, v níž podle předběžných zpráv mají být ceny v celkové hodnotě více než šedesáti milionů korun. Peněžité i věcné.

Vyhrát milion nebo nový automobil

Cen bude k dispozici poměrně dost, dostat se tak může opravdu na každého. Rozhodně je tu větší šance na výhru než v případě zavedených tuzemských loterií. Losovat se má podle slov náměstkyně ministerstva financí Aleny Schillerové každý měsíc (a sice 15. kalendářní den), celkový počet výherců za toto období může prolomit třicetitisícovou hranici. Vyhrát můžete třeba „jen“ několik stokorun (které ale na ulici za běžných podmínek nenajdete), ale také desítky tisíc korun. Nejvyšší možná výhra činí jeden milion, mezi věcnými výhrami se zablýskne zejména nový osobní automobil.

Zapojení se do účtenkové loterie bude zdarma – jednoduchou registrací přes internet nebo na takzvaném asistenčním místě, které přijde vhod zejména těm, kteří internetovým připojením nedisponují. Začít by se s účtenkovou loterií mělo předběžně v červenci 2017.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu     

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz