Technické aspekty Pulze
PULZE je kapesní zařízení, které slouží k zahřívání tabáku. Tak jako většinu elektroniky ho charakterizují především jeho technické kvality, na které se v tomto článku zaměříme. Podíváme se zblízka například na systém zahřívání, výdrž baterie nebo nabíjení přístroje.
více v článku...
Jak se PULZE používá?
Zařízení je podlouhlé, váží pouhých 56 gramů a pohodlně se vejde například do dlaně. Na povrchu má hliníkový obal, z něhož vystupuje on/off tlačítko. Zapnutí se pak signalizuje tím, že se po jeho obvodu rozsvítí 4 LED žárovky a zařízení se rozvibruje. Jedna vibrace značí, že se hrot bude zahřívat na 345 stupňů, dvojité zavrčení pak znamená přepnutí do módu intenzity, který náplň zahřívá pouze na 315 stupňů. Úvodní žhavení hrotu PULZE trvá 16-18 sekund a poté lze zařízení používat 5 minut.
Jak to funguje?
PULZE pracuje na principu vnitřního žhavení. To znamená, že se náplň nabodne na kovový hrot, který se zahřeje na výše zmíněnou teplotu, přičemž se z náplně začne odpařovat aerosol. Zahřívání je poháněno elektrickou energií, která se čerpá z baterie. Její kapacita vystačí v průměru na 25 cyklů. Pak je třeba zařízení opět nabít ze sítě pomocí kabelu podobně jako třeba mobilní telefon, což zabere 90 minut. PULZE není třeba vkládat po každém použití do nabíjecí stanice, vše potřebné je již součástí samotného zařízení, a tak ho lze zapnout i opakovaně po sobě bez pauzy.
Z čeho se zařízení skládá?
Jak jsme popsali výše, na povrchu přístroj chrání obal z matného hliníku, který má tři barevné varianty. Na zařízení však dále najdeme:
- Vysunovací vrchní kryt
- Náustek
- Zahřívací komoru s hrotem
- Baterie
- Cívku, která proces pohání
- Tyčinku na rychlé čištění, která se zasouvá do spodní části zařízení
Balení, ve kterém se produkt dodává, dále obsahuje také kabel na nabíjení, návod k použití a nástroj pro hloubkové čištění.
Údržba přístroje
Péče o zařízení není vůbec složitá. Není zde potřeba nic doplňovat ani pravidelně vyměňovat. Stačí přístroj poctivě čistit zvenčí i zevnitř a zacházet s ním opatrně. Elektronice totiž samozřejmě nesvědčí kontakt s vodou, upadnutí na zem a podobné nehody.
Autor: Elena Gotfried