Správné povlečení přispěje k lepšímu snění

Mnoho lidí neustále řeší, jakou vybrat matraci, aby se jim na posteli dobře spalo. Většina si však neuvědomí, jak je důležité povlečení! V posteli trávíme téměř polovinu života, a proto bychom se měli více zajímat o to, v čem spíme. Je však pravda, že povlečení je nepřeberné množství. Proto vám poradíme, jaké máte možnosti.

Bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení

Výběr vhodného materiálu

Stejně jako u oblečení, i u povlečení je potřeba řešit vhodný materiál a tedy vlastnosti povlečení. Ideální materiál je takový, který dobře saje, je prodyšný, v zimě zahřeje, v létě ochladí. Mezi ideálními volbami najdete nesmrtelné bavlněné povlečení české výroby, které patří k velmi oblíbeným. Vybrat si můžete navíc i z mnoha vzorů a barev, které padnou do každého interiéru.

Povlečení se snadnou údržbou

Mezi další oblíbené materiály pak patří například krepové povlečení, povlečení z mikroflanelu a flanelu. Krepové povlečení je měkké, prodyšné, ale spousta hospodyněk oceňuje především to, že jej není potřeba žehlit. Mikroflanel je potom povlečení oblíbené pro svoji hebkost – s tímto českým povlečením si budete připadat jako v nebi. Navíc rychle schne a zahřeje i ty největší zimomřivce. Flanel je také výborným pomocníkem na zimu. Dobře izoluje teplo a má vlastnosti jako bavlna, je tedy měkký a dobře saje.

Krepové povlečení

Krepové povlečení

Přepychové snění

Ložní prádlo může být vyrobeno také z damašku, který patří mezi vysoce kvalitní materiály a disponuje dlouhou životností. Takové povlečení je z hustě tkané bavlny a hedvábně se leskne. Dalším, velmi pevným a trvanlivým materiálem, je i satén. Jediné, na co je potřeba upozornit, je jeho údržba. Zejména při praní má specifické požadavky. Pokud o něj ovšem budete náležitě pečovat, odmění se vám kvalitním spánkem, během kterého vás nebude nic škrábat ani kousat.

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz