Prodej bytů Praha – kde se žije nejlépe?

Rádi byste zjistili, jaký prodej bytů Praha nabízí? Jaká městská část je pro život dlouhodobě nejoblíbenější a jaké jsou aktuální preference obyvatel velkých měst? To a mnohem více vám prozradí následující článek.

Město porazilo vesnice

V současné době se všechny developerské společnosti musejí potýkat s obrovským trendem. A tím je fakt, že lidé se čím dál častěji z malých vesnic stěhují zpátky do městských center. Přírodu a klid tak vyměňují za ruch velkoměsta. A z jakého důvodu? Jednoduše proto, že čas je v současné době velmi vzácnou komoditou. Lidé raději upřednostní městské centrum, ze kterého se jednoduše a velmi rychle dostanou tam, kam chtějí. A proto developeři neustále řeší volné plochy k zástavě.

Aktuálním trendem z hlediska bydlení se staly prostorné slunné byty v samotném srdci města, které jsou navíc vybaveny terasou. Takové bydlení často najdeme ve speciálních bytových komplexech, jejichž součástí bývá v určitých případech i přilehlý park pro procházky nebo parkovací stání. A rovněž o bezpečnost obyvatel je zde dokonale postaráno. Výjimku zde totiž nepředstavuje přítomná ochranka.

A slyšeli jste již o rovněž oblíbeném řešení bydlení, které v sobě kombinuje z části byt a z části dům? Více se o tomto fenoménu dozvíte například v TOMTO článku.

Prodej bytů Praha – vybíráme lokalitu

Velmi důležitým prvkem při nákupu nemovitosti je její lokalita. Každý z nás má pochopitelně jiné nároky, kterými by se při pořizování bytu měl řídit. Rozhodující je kromě našich osobních preferencí i vzdálenost do práce nebo třeba školy našich dětí. Rovněž se vždy informujte o dojezdové vzdálenosti do vámi frekventovaných míst.

Nejoblíbenější městské části

V našem hlavním městě lze v současné době zaznamenat hned několik trendů týkajících se lokalit, ve kterých se lidé pro bydlení rozhodují. Velmi preferovaná je tak městská část Žižkov nebo Karlín. I z toho důvodu zde za poslední dobu můžeme spatřit hned několik rostoucích developerských projektů.

A pozadu nezůstávají ani další městské části. Mezi ty oblíbené lze zařadit městskou část Praha 4, Praha 5, Praha 9 a Praha 10. Pokud se tedy nemůžete rozhodnout, kde byste rádi bydleli, můžete vsadit i na tyto preferované lokality.

Podle čeho vybírat byt

Pokud jste rozhodnuti, kde by váš budoucí domov měl sídlit, přichází na řadu rozhodování o dalších detailech. Zvážit totiž musíte například maximální cenu, kterou jste schopni za pražský byt zaplatit. Nebo se zamyslet nad tím, kolik místností reálně využijete. Jiné nároky pochopitelně bude mít pracující jednotlivec a jiné zase čtyřčlenná rodina. Nezapomínejte ani přemýšlet trochu dopředu. Vždy se snažte představit si, kdo bude v bytě bydlet v horizontu několika let. A tomuto faktoru nákup bytu přizpůsobte.

Energetická náročnost

Při pořizování bydlení si dejte pozor i na zateplení celé budovy. Pokud zde totiž chybí, může se jednat o poměrně výrazný nedostatek, který vás v konečném důsledku bude stát další peníze navíc. S tím souvisí i kvalitní provedení oken nebo třeba rozmístění topných těles.

Tipy na to, jak v domácnosti ušetřit, si můžete přečíst například v TOMTO článku.

Ceny bytů se neustále mění

V rámci ceny bytu vždy přemýšlejte nad tím, jaké možnosti máte. Opět přitom platí, že si něco jiného může dovolit jednotlivec s průměrným příjmem a něco jiného rodina, kde byt kupuje pár. Ceny bytů v Praze přitom poslední dobou poměrně rostou. Pokud se rozhodnete pro bydlení v centru, vždy počítejte s vyšší cenou. Na druhou stranu se vám však cena vrátí v ušetřeném čase, který byste jinak strávili na cestách. Platí, že každá varianta má svá pro a proti.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz