Pro mnohé je jóga životní styl

Mnoho celebrit tvrdí, že za jejich štíhlou postavou stojí právě jóga. Při tomto cvičení však spálíte mnohem méně kalorií než například chůzí. Jóga je spíše relaxace, životní styl, než hubnutí samotné. Ačkoliv vypadají některé cviky složitě, jsou ve skutečnosti po fyzické stránce velmi nenáročné. Díky józe nezhubnete.

Mnoho lidí si vezme jógu za svůj životní styl, změní jídelníček, často také myšlení, jógu případně doplní jiným cvičením, které je fyzicky náročnější. Jóga pomůže uvolnit tělo a zvýšit jeho ohebnost. Při hatha józe spálíte za 55 minut pouze 144 kalorií, což se rovná velmi pomalé chůzi. Při power józe spálíte 237 kalorií, aniž by se nějak výrazně zvýšil váš tep.

Tip redakce:  Oblečení a doplňky na jógu

Jóga má obrovský význam v oblasti meditace a zvyšování ohebnosti, ale pokud chodíte na jógu jen za účelem zhubnutí, nejspíš budete muset přidat další cvičení. Lehčí cviky jsou vhodné také při bolestech zad, které mají na páteř blahodárné účinky.

 

Jóga má skvělý vliv na zdraví

Jóga má skvělý vliv na zdraví, zaměřuje se především na správné hluboké dýchání a dobře ovlivňuje všechny orgány v těle. Základem je naučit se jógové pozice (ásany). Mnoho lidí se pravidelným provozováním jógy stalo mnohem klidnějšími a vyrovnanějšími lidmi. Náročnost všech cviků spočívá ve výdrži.  Mezi nejznámější pozice patří kobra, lotosový květ nebo u nás také vítání slunce. Další jsou pozice tygra, velblouda, apod.

Tip redakce:  Objevování kratomu: co je tato tajemná rostlina zač?

Chcete-li se cítit lépe, být klidnější, vyrovnanější nebo rovnou „překopat“ celý svůj život, pak je jóga tím správným směrem. Najděte si nejbližšího instruktora jógy a pusťte se směle do toho. Na výběr máte mnoho typů cvičení jako je klasická jóga, bikram jóga, power jóga a mnoho dalších.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz