Připravujeme se na cestu do Ruska

Proč zrovna Rusko? Důvodů může být několik. V Česku ještě stále žije dost lidí, kteří se za minulého režimu ruštinu učili ve škole, a když si ji trochu opráší, jsou schopní základy zvládat. Navštívit zemi, jejíž úřední jazyk ovládáte, je bezpochyby výhoda. Rusko je pro nás navíc nejbližší zemí, kde můžeme zažít pořádnou zimu a také úplně jinou kulturu. Je to jeden ze států, jejichž návštěva vás prostě poznamená. Jenže nedostane se tam jen tak někdo. Ne, že by Rusko dělalo s návštěvami extra velké problémy, ale přece jen to není tak snadné jako pohyb v schengenském prostoru. Podobně jako do USA potřebujete i tady vízum. Předkládá se na hranicích s Ruskem nebo na letišti v ČR.

nice-1046188_1280 (1)

Vízum do Ruska je nutné pro každou osobu kromě dětí zapsaných v pasu rodičů, platí pro návštěvu konkrétních měst uvedených v pozvánce a na určitý termín (kontroluje se podle pojištění a potvrzení ubytování). Je potřeba si ho zařídit na konzulárním úřadě Ruska, samozřejmě za poplatek. Druhů víz je několik, nejvíce se upřednostňují turistická vhodná pro turistiku, soukromé návštěvy či krátké obchodní cesty. V případě ryze obchodních častějších návštěv se uplatňuje tzv. služební vízum a nejsložitější proces je s pracovním vízem, ke kterému je nutné přiložit dokonce test HIV.

Co je k zisku víza potřeba?

Většina z nás na tak velké zařizování není zvyklá, po EU je to opravdu mnohem jednodušší. V Rusku to komplikují ještě s pozváním, cestovní pas vám opravdu nestačí. Co tedy nutně musíte mít?

·  Cestovní pas – pro turistické vízum v něm musí být minimálně 2 volné strany a musí být platný ještě půl roku po plánované době návratu z Ruska

·  Kopie pasu (strany s údaji o žadateli)

·  Vyplněný formulář na adrese ruského ministerstva zahraničí: visa.kdmid.ru – velmi pečlivě

·  Potvrzení o cestovním pojištění – musí platit po celou dobu platnosti víza

·  Barevnou dokladovou fotografii

·  Pozvání

Nejsložitější je to s tím pozváním (zvacím dopisem). Pokud ho nemáte, je možné si ho objednat někde na internetu. Stačí zaslat názvy měst, ve kterých se budete pohybovat, datum cesty a údaje z cestovního pasu. Poskytuje to například služba vízum Rusko. Berte ale v úvahu čas. Vyřízení trvá 10 dní a stojí 1740 Kč. Za expresní vyřízení do 3 dnů si ještě tisícovku připlatíte. K tomu si připočtěte čas na získání pozvání. Nepodceňte to!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz