Případy napadení PC jsou stále častější! Braňte svůj počítač efektivně!

I vy jste jistě zaznamenali, že se v poslední době množí případy napadení počítačů. Hackeři jsou neúprosní a stále dokonalejší, takže vlastně každý den vznikají nové viry, trojské koně a jiné nepříjemnosti, které se mohou dostat do vašeho počítače a způsobit velké problémy. Jedinou funkční obranou proti nim je kvalitní zabezpečení počítače! Nebojte se, zvládne to i laik! Představujeme 4 hlavní zásady ochrany pc před kyber útoky, které by měly být vlastní i vám.

 

1. Prvním stupněm ochrany každého počítače musí být zapnutá brána Firewall. Ta kontroluje a vyhodnocuje informace, které se do počítače dostávají z internetu. Pokud informace vyhodnotí jako nebezpečné, do pc je nepustí. U brány je možné individuální nastavení. Brána firewall je součástí systému, ovšem je možné si stáhnout její výkonnější varianty. Například Comodo Firewall 5.3 – odkaz zde.

01

 

2. Je třeba mít v počítači také dobrý antivirový program. Pokud ho nemáte, zbytečně riskujete. Po internetu se „potuluje“ velké množství virů, které dokáží počítač úplně zničit, takže vám ani ten nejlepší servis notebooků HP nepomůže. Antivirové programy je možné koupit i za méně než 1 000 Kč a některé (jako například Avast 2015, ESET aj.) jsou dokonce ke stažení zdarma.

02

 

3. Ve vašem počítači byste rozhodně měli mít i účinnou ochranu proti spywaru a jinému malwaru. Spyware je nebezpečný software, který o vás může shromažďovat důležité informace a dokáže v počítači bez vašeho vědomí měnit nastavení. Antispywarové programy je možné stáhnout zdarma. Mezi nejlepší patří: Spybot – Search & Destroy, Spyware Terminator 2.8 či Windows Defender, který je standardní součástí systému Windows 7 a je možné ho instalovat i do starších verzí.

03

Důležité je i vaše zodpovědné chování. Stahujte a prohlížejte si jen ty soubory, které pocházejí z důvěryhodného zdroje.

Co dělat při problémech?

Určitě musíte rychle jednat – nejlepší je, když navštívíte nejbližší servis notebooků Acer či jiné značky a necháte si provést diagnostiku počítače.

TIP – využít můžete služby společnosti ABAX servisní centrum s.r.o., která nabízí špičkový a rychlý servis notebooků Asus, HP, Lenovo a dalších značek po celé České republice.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz