Pravda, nebo lež o konopí

Droga, nebo lék? Je konopí a konopí. Vlastně jsou dva hlavní druhy – indické a seté. První na rostliny je pro laika nicneříkající. Základní rozdíl je v obsahu kanabinoidů. Nejznámějšího kontroverzního THC.

konopí

Zázračná květinka

Odrůdy z nízkým obsahem THC ( do 0,3 %) byly vyšlechtěny ze setého konopí. Je známé jako technické, průmyslové konopí a je možné pěstovat zcela legálně.Využívá se pro semena a vlákna. Indické konopí je šlechtěno za cílem získat odrůdy s maximálním nejvyšším obsahem THC.

Jedná se o lék?

Pěstování konopí s vyšším  obsahem THC  než 0.3% není legální. Podle zákona je pěstování maximálně pěti rostlin pro vlastní potřebu přestupek u většího množství už se jedná o trestný čin. Díky novele zákona o léčivech v platnosti od dubna 2013 lze získat standardizovanou dávku na předpis. Recept musí být elektronický a předepsaný pouze na onemocnění, kde je možná léčba konopím. Gram sušeného konopí stojí zhruba 300 Kč.

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz