Co ještě potřebujete do další pěstební sezóny? Pořiďte si nové závěsné květináče

A je to tady. Zanedlouho budeme mít za sebou jarní mrazíky a můžeme zahájit další balkonovou sezónou. Truhlíky a závěsné květináče přinesou krásu na naše fasády, terasy, balkony i okna. Co vše dovedou?

Mnozí se budou divit, co zvládne obyčejný závěsný květináč, ideálně ten samozavlažovací. Určitě se v něm bude dařit ve stínu fuchsiím a begoniím, na sluníčku surfíniím, petúniím i muškátům. To ale zdaleka není vše. Nedaří se na zahradě třeba vašim jahodám? Nebo kromě terasy zahradu ani nemáte? Nezoufejte. Závěsné květináče jsou na pěstování jahod naprosto ideální. Zkusit můžete převislé jahody, ale i ty klasické. Samozřejmě lepší než červnové jsou jahody stáleplodící. Sklízet z nich budete totiž dlouhodoběji. Jahody budete mít až do podzimních mrazů.

Tip redakce:  Dopřejte své zahradě nový vzhled

Do závěsných květináčů se však hodí i rajčata. Pořiďte si ta truhlíková. Úroda z nich je velice bohatá a mnohdy z kořene truhlíkového rajčete sklidíme více než z velké tyčkové odrůdy. Obvykle se do jednoho závěsného květináče vejdou i dva kořeny truhlíkových rajčat.

Nezapomeňte ani na truhlíky

I truhlíky mají bohaté využití. Krásné jsou na balkonovky, převislé i vzpřímené. Nejkrásnější jsou ale truhlíky kombinované z převislých a vzpřímených květin. I truhlíky však lze využívat na pěstování zeleniny. Hravě v nich rovněž vypěstujete balkonová rajčátka. Truhlík na bylinky dokáže vypěstovat vlastně jakékoliv byliny a koření, ideální s výškou do 30 cm. Pažitka, kopr, máta, tymián, šalvěj, naťová petrželka a mnoho dalších bylinek v truhlíku rozhodně netrpí, právě naopak. Perfektně se jim daří. Nekupujte předražené bylinky v omezeném sortimentu v hypermarketu. Vypěstujete si je od semínka svépomocí. Díky samozavlažovacím truhlíkům nebude dokonce muset vaše bylinkové království o dovolené ani nikdo zalévat.

Tip redakce:  Kvalitní granule Orijen pro psy i kočky

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz