Pomaturitní studium, nejlepší volba mého života

Bylo to jako včera, když jsem opouštěla střední školu s maturitním vysvědčením v kapse. A pokládala si hlavní otázku kam dál směřovat.  Věděla jsem, že se nechci spokojit pouze se středoškolským vzděláním, a tak první jasnou volbou byla vysoká škola. Ráda jsem se učila.

Hledala jsem tedy v nabídce studijních programů ten, který by mi nejvíce vyhovoval. Nikdy mne nebavila matematika a z fyziky jsem měla noční můry. Jediné, co mne bavilo, byla angličtinaOtázkou však zůstávalo, zda jsem na tak vysoké jazykové úrovni, abych ji mohla studovat.

Ale proč to nezkusit. Přihlášku jsem odeslala ještě týž den. Myslela jsem si, že přijímací zkoušky hravě zvládnu a budu si i nadále užívat studentského života.

Ale nejsem zase typ člověka, který neponechá nic náhodě. Na přijímací zkoušky jsem se tedy připravovala svědomitě a využila i přípravné kurzy angličtiny od jazykovky. Ani ve snech jsem si nepřipouštěla neúspěch. Přesně jsem věděla, co chci.

Tip redakce:  Reklamní předměty

Když nastal ten den D a já se vydala na zkoušky, cítila jsem nervozitu. Věděla jsem, že tento den rozhodne o mém budoucím životě. Po odevzdání testu jsem cítila úlevu. Už se nedalo nic změnit, zbývalo jen čekat.

Až když přišel domů dopis a v něm to jedno velké tučně zvýrazněné slovo nepřijata svět se najednou otočil o 180°. Co budu dělat? Co se bude dít dál? Já přece nemůžu a ani nechci nastoupit do zaměstnání. Nezbývalo nic jiného než využít internet a hledat možnosti co dělat, když vás nepřijmou na vysokou školu.

Možnost nastoupit na pomaturitní studium cizího jazyka byl pro mne jako dar z nebes. Navíc angličtinu jsem již měla po celou dobu školy a maturovala jsem z ní. Najednou se to nepřijetí nezdálo tak bolestné. Tu šanci prohloubit si své znalosti jsem vítala.

Tip redakce:  Co je dnes nabízeno opravdu ZDARMA

Na internetu na mě zaujala hlavně jazyková škola Pelican. Líbila se mi jejich pružnost při domlouvání pomaturitního studia, a hlavně jsou z Brna. Sídlí kousek od centra, takže pro mě skvěle dostupné a všechny zajímavá místa v Brně po ruce.

Nástup do jazykové školy Pelican

První den jsem se ve škole rozkoukala velice rychle. Prostředí na mne působilo velmi příjemně. Hlavní zásluhu na tom měli především lektoři, kteří nás učili. Intenzivní komunikace v angličtině nás každý den posouvala o stupínek výš a výš. Prožili jsme taky spoustu zábavy.

Kurzy angličtiny a druhého jazyka se vedly v uvolněném duchu a nikdo nepociťoval stres z toho, že by ostatním nestačil. Všechny hodiny byly přizpůsobeny přesně na míru naší úrovni. A radost z pokroků byla obrovská.

Tip redakce:  Zjistila jsem, že se nemám ráda....

Když jsem intenzivní kurz angličtiny ukončila, otevřely se mi úplně nové možnosti. Měla jsem najednou jiné představy o svém životě a vysoká škola k nim nepatřila. Byla jsem ráda, že jsem se celý rok mohla věnovat jen tomu, co mě bavilo. Potkala jsem nové tváře a zlepšila se minimálně o jednu úroveň.

Utvořili jsme tak skvělý kolektiv, že jsme se nechtěli rozdělit ani po ukončení kurzu. Hledali jsme tedy možnosti, jak vycestovat.  Chtěli jsme poznávat nové země a hlavně mluvit anglicky. Nakonec se našim cílem stala Amerika. Držte nám palce! Věřím, že díky pomaturitnímu studiu od Pelicana vše bude hračka.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz