Osobní bankrot může potkat každého

Osobní bankrot (oddlužení) je pro dlužníka, který již není schopen své závazky řádně splácet, jediným bezpečným řešením, jak své závazky vůči věřitelům splatit. Pokud dlužníkovi vznikne povolení k osobnímu bankrotu, získá tak možnost uhradit svým věřitelům částku ve výši 30% z celkové výše přihlášených pohledávek během 5 let. Zbylých až 70% bude dlužníkovi soudně prominuto.
Dlužník přestává hradit svým věřitelů jakékoli splátky od okamžiku podání návrhu na povolení oddlužení do doby, než mu bude vydáno usnesení o povolení oddlužení, a je navíc chráněn před exekučním vymáháním, jednotlivé závazky již nenarůstají o úroky.

Pokud již delší dobu nehradíte jednotlivým věřitelům své závazky měsíčními splátkami, určitě vás budou písemně i telefonicky kontaktovat a vyhrožovat sankcemi, nebo dokonce exekucí.
Pokud vydržíte nátlak věřitelů a v období od podání návrhu  do konce měsíční lhůty na přihlášky věřitelů žádnému z věřitelů neoznámíte, že jste podali návrh na povolení oddlužení, máte velkou šanci, že si toho někteří věřitelé nevšimnou a o dlužnou částku se nepřihlásí. Navíc ohlásit povolení k oddlužení není vaší povinností.
Dluh nepřihlášeného věřitele po pěti letech oddlužení vám bude zcela prominut a navíc se sníží Váš celkový dluh a může se vám podařit dluh splatit dříve jak za pět let.

dluhy

Osobní bankrot

Nové výhody při oddlužení pro dlužníky po novelizaci občanského soudního řádu a exekutorského úřadu

Novela jasně definuje majetek, který může být postihnut výkonem rozhodnutí, mezi tento majetek patří konkrétně běžné oděvní součásti, obvyklé vybavení domácnosti – lůžko, přikrývky a ložní prádlo, stůl, židle, kuchyňská linka, nádobí a náčiní, lednice, sporák, vařič, pračka, vytápěcí těleso, palivo, dále studijní a náboženská literatura, školní potřeby a dětské hračky, snubní prsteny, zdravotní potřeby, které povinný nebo člen jeho domácnosti potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě, hotové peníze do částky odpovídající maximálně dvojnásobku životního minima jednotlivce, zvířata, která slouží člověku jako společník.

Nemožnost provést dražbu, pokud výše dluhu nepřesahuje celkovou výši 30.000,- Kč bez příslušenství. Soud má nově povinnost zastavit výkon rozhodnutí prodejem nemovité věci, ve které má dlužník místo trvalého pobytu, pokud výše pohledávek nepřesahuje 30.000,- Kč bez příslušenství.

Druhy příjmů, ze kterých lze provádět srážky

Dalším příjmem, ze kterého lze nyní provádět srážky, je výsluhový příspěvek vojáků z povolání nebo příslušníků bezpečnostních sborů.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz