Olejové lazury versus nátěry na bázi vody

Pokud plánujete natírat venkovní dřevěné obložení lazurou na dřevo, pravděpodobně budete přemýšlet o tom, zda použít nátěr na bázi vody nebo na bázi oleje. Existují důležité faktory, které byste měli při rozhodování zvážit.

Zatímco klasický nátěr jako je např. lak pokryje pouze povrch, lazura na dřevo se dostane i do struktury dřeva. Při rozhodování o tom, zda použít pouze povrchový nátěr nebo olejovou lazuru, abyste to měli vzít v potaz.

Níže je šest tipů, které Vám s rozhodováním pomohou.

TIP 1 – Zvolte vysoce kvalitní olejovou lazuru

Jestliže máte v plánu vystavovat dřevěný povrch povětrnostním vlivům, je důležité si vybrat opravdu kvalitní lazuru. Důvodem je to, že lazura vyšší kvality vydrží déle i když je vystavena působení UV záření, dešti nebo extrémním teplotám.

TIP 2 – Zkontrolujte starý nátěr

Podívejte se pořádně na staré vrstvy lazury nebo laku na povrchu, který chcete přetřít. Staré povrchové úpravy mohou být někdy těžko rozpoznatelné, protože se mohou podobat přirozené barvě povrchu dřeva. Např. v případě, že budete chtít použít barvu na dřevo na bázi vody, lze to aplikovat na povrch, který byl dříve natřen olejovou lazurou. Lépe přilne k povrchu.

TIP 3 – Zvažte, o jaký druh dřeva jde

Pokud se chystáte obarvit povrch, který má přirozenou odolnost proti hnilobě, např. cypřišové nebo cedrové dřevo, bude lepší použít nátěr na bázi vody.

TIP 4 – Odolnost proti povětrnostním vlivům

Lazury na bázi oleje by měly být používány, pokud natíráte dřevěný povrch na venkovní dřevěné podlaze, dřevěném zahradním nábytku nebo na dřevěných žaluziích, pokud jsou tyto plochy vystaveny slunečnímu záření, větru, dešti a dalším vlivům. Olejové lazury jsou odolnější než barvy na bázi vody a lépe vyhovují těmto podmínkám.

TIP 5 – Vyhodnoťte výhody olejových lazur

Olejové lazury pronikají do struktury dřeva. Jsou odolnější a vzhledem k tomu, že tento typ lazury vydrží déle, může mít natíraná věc rovnoměrnější povrch. Můžete najít také gelové lazury, které mají své vlastní výhody. Gelová forma lazury proniká do dřeva lépe než tradiční, což znamená, že nebudete muset nanášet několik vrstev, abyste dosáhli stejného výsledku.

TIP 6 – Vyhodnoťte výhody lazur na bázi vody

Lazury na bázi vody jsou víc odolné proti plísním než lazury na bázi oleje. Ve skutečnosti některé olejové lazury vznik plísní povzbudí, takže budete při výběru opatrní. Dívejte se po značce, která má uvedeno, že je odolná proti plísním. Jedná se např. o olejové lazury Osmo nebo Woca.

Další výhodou, pokud použijete lazuru na bázi vody je, že se z nich neuvolňuje tolik pachů a škodlivých výparů. Jsou nehořlavé, rychleji schnou, jsou snadnější k čištění a uchovají lepší barvy. Zároveň jsou šetrnější k životnímu prostředí, protože neuvolňují těkavé organické sloučeniny.

Chcete dobře vybrat?

Jak již bylo doporučeno zajímavou volbou, pokud hledáte kvalitní olejové lazury jsou výrobky značky Osmo. Olejová lazura na dřevo Osmo je penetrace a lazura v jednom nátěru. Produkt odpuzuje vodu a je mimořádně odolný vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Prodyšný povrch s otevřenými póry je preventivně chráněn proti napadení plísní, řasou a houbou.

Výborně se hodí pro dřevěné fasády, zahradní domky, pergoly, ploty a všechno dřevo, které má dlouhodobě zůstat chráněné a zároveň dýchat. Kompletní sortiment najdete na stránce www.oleje-osmo.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz