Správný výběr zahradního nábytku

Vyberte si zahradní nábytek přesně podle svého vkusu. Pokud už jste strávili nějaký čas přemýšlením nad jeho výběrem, pojďme si to spolu usnadnit.

Možnosti provedení zahradního nábytku

Při tomto bodě máme na výběr hned z několika možností. Nabízejí se nám:

  • dřevěné,
  • plastové,
  • ratanové,
  • i kovové provedení zahradního nábytku.

Dřevěný zahradní nábytek

V rámci dřevěného nábytku do zahrady máme na výběr z dřevěných laviček, židlí a stolů. Výhodou u tohoto dřevěného typu je možnost vyrobit si je doma, za použití vlastního materiálu.

Sami si můžeme zvolit povrchovou úpravu a barvu konečného výsledku. Když zatoužíme po změně, dřevo můžeme jednoduše obrousit a natřít vrstvou jiné barvy.

Popřípadě si tento nábytek můžeme i poskládat z koupených komponent – například lavička s kovovou konstrukcí a dřevěnou sedací částí.

Plastový zahradní nábytek

Pořídit si plastový nábytek není finančně náročné – zaplatíte za něj nejméně. Avšak nemůžeme počítat s jeho dlouhou životností. Patří k slabému materiálu a snadno se poškodí či zničí.

Ratanový zahradní nábytek

Výraznou výsadou ratanového nábytku poměr cena – kvalita. Ratanový nábytek je dostatečně pevný, tedy jeho koupě je investice na několik let dopředu. Je odolný vůči povětrnostním podmínkám a jeho snadná údržba nám nikdy nezabere mnoho času – postačí jej snadno opláchnout vodou či vystříkat hadicí. Žádné další speciální údržby a úpravy u tohoto modelu zahradního nábytku nejsou. Další výhodou ratanového nábytku je, že v kombinaci s matracemi na sezení a polštáři, nám poskytne na naší zahradě stejné pohodlí jako například obývací pokoj.

Kovový zahradní nábytek

Nevýhodou kovového povrchu je možná koroze. O kovový nábytek je třeba se vhodně starat a dbát na to, abychom ho zbytečně nevystavovali nevhodným povětrnostním podmínkám. Kovové provedení potřebuje více péče. Stejně jako u dřeva i kov je nutné ošetřovat nátěry. Pokud se o kovový nábytek budeme starat dobře, může nám vydržet celé roky a stále bude vypadat výborně.

Dlouhá trvanlivost je výhoda, která se nedá přehlédnout. Stejně jako jeho estetičnost a styl. Romantický vzhled nábytku díky kovaným ornamentem si všimne každý.

Malou nevýhodu je jeho schopnost se příliš nahřát. V letních vedrech si na tomto nábytku na přímém slunci asi nesedneme.

Malá rada na závěr

Při pořízení nového zahradního nábytku bychom měli myslet kromě jeho údržby a kvality i na jeho správné umístění a naše možnosti uskladnění během zimy.

Nasbírat inspirace můžeme i z různých kamenných či internetových obchodů s nábytkem, katalogů a při procházkách po našem městě.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz