Obklady a dlažby si vybírejme pečlivě nejen podle vzhledu, ale i podle typu místnosti

Co se týče výběru, obklady a dlažby si můžeme zvolit podle velikostí, stylu, barevného uspořádání i podle barev, které sedí nám, ale i nábytku a designu interiéru či exteriéru, kde se zrovna budou pokládat. Protože si nemůžeme vybírat úplně náhodně, měli bychom při správné volbě myslet na to, v jakém prostředí budou položeny a jaké budou mít specifické a estetické funkce.

Vybíráme si dlažbu do bytu v činžáku i do rodinného domu

Co se týče estetického hlediska, zde je úkol obkladů a dlažby jasný. Pokládka se musí přizpůsobit nábytku i dekoracím, kde bude realizována. Neméně důležité jsou osobní ráz a vkus, s nimiž by rovněž měly dlaždice korespondovat. Z technického pohledu by se volba měla řídit důležitým pravidlem – dlaždice by měly mít dané mechanické, chemické a termické vlastnosti, s nimiž se dá počítat při exponovaném používání. Zátěžové podmínky se kupříkladu budou lišit v bytě v pátém poschodí oproti zátěži v přízemí (hale, obýváku, kuchyni) rodinného domu. U druhého případu se musí počítat s tím, že na dlaždice budou častěji vstupovat lidé s kamínky, štěrkem a nečistotami na podrážkách bot, protože si je přinesou ze zahrady či dvora. Zde je jasná větší míra opotřebení než u pokládky v bytě ve vyšším patře, kde si obyvatelé stihnou případné nečistoty z bot oklepat, než vyjdou do patra.

Při výběru obkladu a dlažby do koupelny musíme počítat se zvýšenou možností výskytu různých chemikálií a čisticích prostředků, výběr obkladů by měl být zohledněn i podle technických parametrů výrobku. V kuchyni se zas musí myslet na častější znečištění obkladů kolem sporáku a dřezu, proto by barva, mechanické a chemické vlastnosti měly být na odpovídající úrovni. Další preferované zóny s mastnými a lepivými nečistotami jsou okolo dřezu, lednice, varné desky a trouby – tam by proto dlažba měla splňovat přísná technická kritéria. Určitě si nechte poradit, i když si vybíráte obklady a dlažby přes internet – ať nekupujete zajíce v pytli.       

1 Komentář od “Obklady a dlažby si vybírejme pečlivě nejen podle vzhledu, ale i podle typu místnosti”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz