O financování údržby lázeňského areálu v Luhačovicích rozhodne soud

Provoz lázeňského parku, jeho rozvoj i údržbu financuje výhradně akciová společnost Lázně Luhačovice.  Práce provádí částečně sama, ale z větší části je nakupuje od několika dodavatelů. Nejvýznamnějším z nich jsou Technické služby města. „Město Luhačovice nikdy v novodobé historii neneslo žádné náklady spojené s jeho provozem, ačkoliv má z jeho existence přímý i nepřímý prospěch.  Informace o tom, že město nenese náklady, ale není zcela přesná. Město neneslo a odmítalo, nejprve zcela a nyní částečně, nést náklady na péči o zeleň, úklid, výsadbu či pořízení mobiliáře. Na druhé straně přitom už řadu let nese kompletní náklady na osvětlení těchto ploch i na odvoz odpadu.  Jde o zvláštní paradox, kterých v celé záležitosti najdeme víc,“ upozornil E. Bláha.

MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s.

Podle něho je dalším paradoxem, že pro město vybírá společnost skoro 2/3 ze všech poplatků (loni celkem město vybralo 10 mil. Kč), ale její lůžkový fond přitom nereprezentuje ani 1/3 z kapacity Luhačovic, což svědčí o nedůsledném výběru lázeňské taxy v ostatních kapacitách a chybějících zdrojích města. Navíc akciová společnost je největším soukromým organizátorem veřejného kulturního programu v Luhačovicích, na propagaci Luhačovic vynakládá největší prostředky, její hosté v místních obchůdcích a provozovnách nechají nejvíce peněz, jejich přítomnost tvoří nejvíc sekundárních i terciálních pracovních míst. Navíc na vlastní náklady spravuje veřejná pítka pramenů. Areál užívají obyvatelé, jednodenní návštěvníci a jeho existence podporuje rozvoj i prosperitu celého města. Právě ono jej ve svém statutu i regulačních dokumentech označuje za centrum relaxace a odpočinku, aniž ale pro něj poskytlo jedinou lavičku apod. Přitom lázně za posledních 25 let vynaložily na údržbu areálu téměř 150 milionů korun.

Tip redakce:  Účtenková loterie

„S výzvou na uzavření nájemní smlouvy a výplatu náhrady (i zpětně) se pro toto zásadní nepochopení musíme obrátit na soud.  Nedlužíme to jen sobě, ale zejména areálu a Luhačovicím, které jej potřebují pro udržitelnost svého turistického úspěchu a zachování atraktivity dostat do nejlepší kondice a zatím to nevidí. Neznamená to ale, že bychom péči o areál zastavili, ani že bychom vypověděli smlouvu Technickým smlouvám. Práce pro nás dělají dobře i za slušnou cenu a ani přes uvedenou žalobu není zájmem naší společnosti město nebo jeho pověst jakkoliv poškozovat a už vůbec nechceme ohrozit nadcházející sezónu,“ zakončil E. Bláha.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz