Nový zákon o zákazu reklamy na silnicích – bližší informace!

Reklama je všude kolem nás a silnice nevyjímaje, jelikož kromě dopravních značek zde nalezeme i reklamní billboardy a jiné poutače. Podle mnoha studií je však tato forma reklamy výrazně rušivým elementem, který má vliv na dopravní nehody. I proto byl přijat zákaz reklamy na silnicích. I když se o něm aktivně hovoří právě nyní, je třeba uvést, že novela byla přijata již v květnu roku 2012. Poté začala běžet pětiletá lhůta, během které měli provozovatelé reklam odstranit veškeré billboardy a jiné poutače. A to k plné účinnosti 1.9.2017, kdy vypršel pětiletý odklad. Jak to ale vypadá, z 3 000 billboardů byla odstraněna skutečně jenom menšina.

Novela má stále své odpůrce

Už od roku 2012, kdy byl zákon schválený, má tato novela pochopitelně i celkem velké množství odpůrců. Především z důvodu, že se stát snaží omezovat podnikání a tato forma regulace je již za hranou. Dotknout by se měla jak provozovatelů, tak pochopitelně i firem, které takto svou činnost propagují.

Kromě klasických jednání přišla na řadu i jistá forma boje, která je spojena i s tím, že kromě neodstranění billboardů došlo k tomu, že se na nich objevily vlajky České republiky. Odpůrci mají za to, že se jedná o státní symbol, který se nesmí odstranit. Ministerstvo je zcela pochopitelně jiného názoru.

Dojde k odstranění ze strany státu

Situace graduje až v to, že stát samotný se rozhodně billboardy odstranit a následně bude po majitelích vymáhat finanční náklady. Vzhledem k počtu billboardů a tomu, že lidí na danou práci je velmi málo – mluví se o jednom jediném týmu v rámci ŘSD a je jasné, že klasičtí silničáři, kteří mají za úkol montovat dopravní značení na naších silnicíh se tím zabývat jistě nebudou. Jedno je ale více než jasné, a to sice, že boj ještě nějakou dobu potrvá. Mezitím už se jistě dočkáme i několika soudních rozhodnutí, které by mohly do celé věci přinést další možný pohled.

Zatímco stát je přesvědčený, že má pravdu on, majitelé reklamních ploch a odpůrci pochopitelně věří v to, že právo je na jejich straně. I to je důvod, proč se za celých pět let vlastně nic nedělo, a vypadá to, že se ani nic dít nebude.

2 komentáře od “Nový zákon o zákazu reklamy na silnicích – bližší informace!”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz