Nadýchané a měkoučké osušky z bambusu

Ručníky hrají velmi důležitou roli v osobní hygieně a zřejmě proto jsme v jejich nákupu tak vybíraví. Hledáme barvu, co se nám bude hodit do koupelny, a příjemný mazlivý materiál. V posledních letech jste si možná všimli bouřlivé mánie okolo bambusových osušek. Co na nich všichni vidí?

bambusové osušky

Hlavní plus, které nám osušky z bambusu nabízí, je opravdu měkký materiál. Nadýchanou jemnost si všichni zamilují už v obchodě. Bambusové vlákno je velmi měkké, tudíž i ručníky jsou příjemné. Na rozdíl od bavlněných ručníků jsou načechranější a měkčí s každým vypráním. A to úplně bez aviváže. Za zmínku stojí také hygienické hledisko. Bakteriím a plísním se daří v bavlněných ručnících a flanelu. Bambusové vlákno pro ně není příznivým prostředím, takže se vyhnete spoustě nemocí.

Je to neuvěřitelné, ale bambusová osuška dokáže absorbovat až pětinásobek své hmotnosti. Díky tomu, jak je savá, není třeba tolik třít kůži a ta se nepodráždí. Bambus v koupelně si tedy nemohou vynachválit hlavně lidé trpící na atopické ekzémy a jiné kožní problémy.

Speciální péče není třeba

Bambus je sice speciální materiál, ale není třeba ho prát ručně. Může se dát do pračky s jemným prádlem a světlými barvami. Není však dobré používat na něj aviváž. Ta má totiž tendenci blokovat mikro mezery ve vláknech, které zajišťují savost. Ručníku to neubere ani tolik na měkkosti ale spíš na savosti. Doporučuje se vyprat ho před prvním použitím.

Kde koupit?

Sehnat se u nás dá běžně. Bambusové osušky nabízí například přímo e-shop bambusova-moda.cz. V sortimentu mají několik barev, na fotce byste materiál nejspíš nepoznali, znát je to až na dotyk. Tak to prostě chodí s veškerým textilem z bambusu. Vyrábí se z něj i oblečení nebo povlečení pro každého, kdo chce dopřát svému tělu nejdokonalejší péči. Také ostatní výrobky z bambusu jsou totiž tak neuvěřitelně měkké.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz