Svařování plamenem vyžaduje dodržování několika zásad

Stejně jako jiné zaměstnání, i při svařování se musí dodržovat několik bezpečnostních zásad. Nezáleží na tom, jestli používáte invertorovou svářečku nebo jinou, vždy je bezpečnost na první místě. Zejména, pokud svařujete plamenem nezapomeňte na svářečskou kuklu a několik dalších nezbytností. Vše jsme sepsali do krátkého seznamu.

Důraz klaďte na skladování plynových lahví

Při svařování plamenem jsou přítomny v jedné místnosti také plynové láhve. Stejně jako v případě jiných bomb se musí skladovat za konkrétních podmínek. Umísťují se zásadně tak, aby bylo zajištěno jejich převrhnutí, pád nebo skutálení. Aby se podobnému předcházelo, rovnají se do speciálních stojanů (dnes jsou dostupné jak přenosné, tak stabilní), případně se k jejich zajištění používají kovové pásy, objímky nebo řetězy.

Tip redakce:  Pražská správa nemovitostí představila projekt luxusního bydlení prostřednictvím Art & Brick

Při zajišťování pamatujte na to, že musí být případně snadné je uvolnit, pokud by došlo k nějaké nečekané události nebo kdyby byly zapotřebí.

Chraňte před poškozením

Nedílnou součástí oněch lahví jsou také hadice, u nichž dbejte na to, aby byly chráněny bezpečnostním krytem a chráněny také před případným poškozením, a to jak tím mechanickým, tak jiným. Snažte se zabránit také znečištění, aby byla zajištěna bezproblémová a bezpečná práce s nimi.

Stop nepovolaným osobám

Svařování plamenem je činnost určená především pro zkušené, ideálně pro ty, kteří podstoupili svářečský kurz. Dochází k ní na jednom místě, ale pokud by došlo k práci jinde, je velmi důležité zajistit plynové láhve proti nepovolaným osobám. Jejich manipulace s nimi musí být opatrná a opět musí být zajištěno to, aby se nepřevrhly či neskutálely se.

Tip redakce:  Premier Wines & Spirits nabízí kvalitní alkohol za skvělé ceny

Než se pustíte do práce, nezapomeňte je umístit tak, aby k nim měli jednotliví svářeči volný přístup a aby byla manipulace s nimi řádně zajištěna.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz