MS v hokeji, aneb hokejové šílenství

Začátek května znamená pro každého něco jiného – někdo oslavuje začátek jarního období, někdo oslavuje výročí korunovace Marie Terezie, ale pro nás, sportovní nadšence, znamená začátek května pouze jedno, a tím je Mistrovství světa v hokeji, aneb dvoutýdenní hokejové šílenství. Samozřejmě se najdou mezi námi i ti, kteří se stávají hokejovými experty pouze na tyto dva týdny, ale o těch se dnes bavit nebudeme.

Historie Mistrovství světa v hokeji sahá do roku 1920, kde se stalo součástí Olympijských her, oficiálně však bylo uznáno až o 62 let později, tedy v roce 1982. Mistrovství světa není součástí Olympijských her teprve od roku 1972, kdy se stalo oficiální soutěží.

hockey-557219__340

Letošní Mistrovství světa se koná v Rusku, přičemž Rusko hostilo tuto soutěž naposled v roce 2007. Na tomto mistrovství obsadilo třetí místo. Otázkou pro mnohé však je, jak dopadne letos. Skvělý vstup České republiky do letošního mistrovství totiž překvapil nejednoho diváka, ať už z Česka, nebo z cizích zemí. Rusko je hokejovou zemí a pravidelně podává skvělé výkony, ale kdybychom měli hodnotit země podle medailového stavu, Rusko by první tři příčky rozhodně neobsadilo.

  • Na 1. místě v počtu medailí je totiž Kanada, která obhájila celkově 47 medailí, z čehož 25 bylo zlatých, 13 stříbrných a 9 bronzových.
  • Na 2. místě je započítáno Československo a Česko, jakožto jeden stát, který celkově obhájil 46 medailí, z toho 12 zlatých, 13 stříbrných a 21 bronzových.
  • Bramborové místo obsadilo Švédsko, které získalo celkově 45 medailí.

Z těchto informací bychom si mohli udělat okrouhlý obrázek o tom, jak letošní Mistrovství světa asi dopadne, ale musíme vzít v úvahu, že tyto výsledky jsou progresem několika let a týmy se mění. Česká republika má téměř nový tým, letos s 13 nováčky a vypadá to, že nová hokejová éra z dob Zlatého hattricku je tady v novém provedení. Ovšem nechtěla bych nic zakřiknout.

jagr-768146__340

O tom, kdo letos vyhraje Mistrovství světa, a na kterém místě se umístí Česká republika můžeme tak pouze polemizovat. Já si hodlám letošní mistrovství užít stejně jako ta předchozí, a nechám se překvapit – přičemž doufám, že příjemně.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz