Nečekejte na očním – zrak vám dobře změří i optometrista v optice

Potřebujete změřit zrak a na očním vám dali termín až za několik měsíců? To je stará bolest našeho zdravotnictví. Moderní oční optiky proto zaměstnávají odborníky na měření zraku, optometristy, a zřídily vyšetřovny, kde je vše potřebné pro kvalitní a profesionální měření zraku. Zpravidla vás v optice vezmou hned nebo za pár dní, ale pokud si dopředu sjednáte termín, nebudete pak čekat ani chviličku. Pokud si pořizujete nové kompletní brýle, vyšetření je zpravidla zdarma. Věnovat se vám budou odborně vzdělaní a  zkušení optici a optometristé.

Kdo měří zrak v optice?

Zkušení optometristé vám změří zrak stejně dobře a kvalitně (a možná ještě lépe) než na očním. Nemohou oči léčit, to patří pouze do rukou oftalmologa. Ale dokážou stanovit refrakci, tedy určit potřebné dioptrie, abyste se nemuseli trápit dlouhé měsíce, než na vás přijde řada na očním.

Znáte rozdíl mezi oftalmologem, optometristou a optikem?

Zjednodušeně můžeme říct, že oftalmolog (oční lékař), léčí oči, optometrista měří zrak a optik s vámi vybere brýle a zabrousí do nich brýlová skla nebo prodává kontaktní čočky. Pokud tedy máte pocit, že špatně vidíte, netrpíte chorobným stavem očí a potřebujete zkrátka jen korigovat oční vadu, měli byste zajít do optiky za kvalitním optometristou a brýle nebo kontaktní čočky vybrat s očním optikem.

Optometrista je odborně vzdělaný specialista v oboru měření zraku. V Mister Optic pracují zkušení kvalifikovaní odborníci: optici a optometristé, kteří na rozdíl od očních ordinací měří zrak bez čekání. Optometrista provede vysoce odborné měření zraku. Měření v optice má zajistit co nejlepší zrakovou ostrost, tedy pomocí brýlí nebo kontaktních čoček kompenzovat zrakové vady. Nečekejte ale, že by mělo nahradit tolik důležité pravidelné prohlídky u očního lékaře. Ty byste měli absolvovat alespoň jednou za 2 roky nebo 1x ročně v případě chronických chorob. Dobrý optometrista je ale kvalitně proškolen a ví, na co se má zaměřit a s čím už vás má poslat k očnímu lékaři. Tam totiž patří veškeré zdravotní potíže a léčebné zákroky.

Někde měří zrak klasicky, někde supermoderně a pohodlně. A je to vážně zážitek!

U očního lékaře zpravidla probíhá klasickou tradiční metodou. Zakryjete si jedno oko, pak druhé a díváte se střídavě jedním a pak druhým okem na bílou tabuli s písmeny nebo znaky. Pak dostanete zkušební obrubu a zkoušíte jednotlivá sklíčka, než dojdete na hodnotu, která je pro vás optimální.

Existují už ale nové moderní metody, kdy zakrývání očí odpadá. Například moderní metoda PASKAL 3D vyšetřuje obě oči najednou. To pomáhá odhalit i složitější refrakční vady nebo určit dominantní oko. To je zase dobré při měření vyšších dioptrií nebo pro multifokální brýle.

C:\Users\Sylva\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Outlook\JQ8UGL1G\MO - PASKAL 3D - hory jezero balony.jpg

Proč je měření zraku s PASKAL 3D příjemnější a jak probíhá? Velmi pohodlně a binokulárně, tj. na obě oči zároveň. Místo bílé desky máte před sebou televizní obrazovku. Na tu vám optometrista pomocí iPadu promítá barevné obrázky hor, jezer, létajících balónů. A na řadu přijdou i písmena, obrazce….a kočičky a pejsci. To jsou testy nejmodernější metody měření zraku PASKAL 3D. Němečtí tvůrci této metody tvrdí, že je to metoda zážitkové refrakce. A je to opravdu zážitek. Vyšetřovaní tvrdí, že se cítí jako v kině. Najdete ji třeba v optice Mister Optic v MY TESCO na Národní třídě v Praze. Při jedné návštěvě zvládnete obojí: měření zraku i výběr brýlí, často s některou ze slev, jako například 1 sklo zdarma.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz