Motorkářská sezóna pomalu začíná, jak se na ni připravit?

Jaro sice ještě nezačalo, ale poslední dny nám už naznačují, že se blíží. Na cestách už tu a tam můžeme nějakou tu motorku potkat, hlavně, když vysvitne sluníčko. Všichni, co mají rádi silné stroje se na hezké počasí těší. Těší se, až si na své motorce někam vyjednou a potkají se s kamarády, nebo se budou jen tak toulat, kochat se přírodou a užívat si vítr ve vlasech. Jak se ale na motorkářskou sezónu připravit?

denis-1w

Své stroje jste jistě zazimovali, nyní už pomalu startujete, máte ale správné oblečení? 

Na oblečení na motorku se nedá šetřit, je to váše ochrana, jak proti povětrnostním vlivům, tak v případě pádu. Ano, jsou blázni, kteří jezdí v teniskách, kraťasích a nejlépe bez helmy a chrániče na páteř, ale v motorkářském světě se jím říká sebevrazi. Dbejte proto na správné oblečení na motorku, může vám zachránit život.

Moto oblečení, co vše je potřeba mít?

Mezi základní moto oblečení patří

  • bunda na motorku
  • kalhoty na motorku
  • nebo kombinéza na motorku
  • boty na motorku
  • helma na motorku

K základnímu oblečení na motorku se poté dokupují doplňky. Ne každá bunda automaticky obsahuje chránič páteře, proto, pokud ho nemá, je potřeba dokoupit chránič páteře a další protektory (chrániče). Protektory chrání vaše klouby a citlivá místa těla. Jak? Rozloží náraz na větší plochu a tím ztlumí náraz, ale zároveň musí být natolik pevné, aby se nezdeformovali, nebo dokonce nerozlomili. Mezi nejlepší výrobce chráničů patří společnosti Winner, Softac a Zumatex.

Dalšími doplňky na motorku jsou

  • ledvinový pás
  • rukavice na motorku
  • nákrčník
  • bezpečnostní prvky na oblečení

Na co se dívat u výrobců moto oblečení?

Každé moto oblečení by mělo splňovat určité normy, ale jsou i výrobci, kteří jdou ještě za tyto normy a dělají vše proto, abyste se na svých strojích cítili bezpečněji. My jsme se podívali na prodejce moto oblečení MBW, které právě patří mezi prodejce, kterým na svých klientech záleží a jdou i za tyto normy. MBW má v nabídce již zmiňované nejlepší značky chráničů, veškeré oblečení a doplňky splňují normy a jdou ještě za ně. Dvojité švy u oblečení, reflexní první na oblečení a dokonce i vlasní certifikace.

Jak sami říkají ,, Prodáváme motocyklové oblečení. Moto oblečení MBW na motorku – bezpečné moto oblečení, se kterým to můžete rozjet! Šijeme kvalitně: bezpečnostní švy (dvojité a trojité podle normy ISO 4916).Vaše bezpečí zaručují certifikované protektory. Pohodlí ve větru, dešti i horku si užijete díky inteligentním materiálům! Zaručíme Vám nejen pohodlnou jízdu, ale i servis a dobrou cenu!”.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz