Kdy je čas na kontrolu v autoservisu? Nepodceňujte to

Jen málokterý majitel vozidla pravidelně navštěvuje autoservis. Většinou je to až ve chvíli, kdy začne zlobit podvozek nebo kdy o sobě dají tlumiče Passat nebo tlumiče Volvo vědět v hrbolaté zatáčce. Bohužel je na záchranu vozidla často pozdě, respektive je pozdě na záchranu financí z vaší rodinné kasy. Pozdní návštěvou autoservisu se neodhalí závady včas a jejich následné řešení pak bude daleko, daleko dražší. Nepodceňujte proto kontrolu v autoservisu a řešte ji včas hlavně u ojetiny. Obecně platí, že do autoservisu zamiřte raději dříve než později, ideálně dvakrát do roka. Podle posledních průzkumů se však najdou ti, kteří jezdí do servisu i jednou za dva měsíce. Těchto řidičů je kolem osmi procent.

Do auta se investovat vyplatí

Možná si říkáte, že mimořádné náklady spojené s provozováním auta nechcete řešit. Přece jenom už samotné pohonné hmoty jsou pořádnou čárou přes rodinný rozpočet. Když se k tomu připočte dálniční známka, povinné návštěvy technických kontrol nebo zákonné pojištění či nové pneumatiky které sice nekupujeme každoročně, ale i tak jsou vysokým nákladem. Jenže pravidelné návštěvy servisu jsou nezbytné.

Paradoxně nás mohou zachránit předtím, abychom za opravy tlumičů utráceli mnoho, jak již bylo zmíněno. Odborník může přijít na špatné tlumiče, nekvalitní brzdy nebo na opotřebené jiné části vozu, jež by vedly k nepříjemným scénářům počínaje dopravní nehodou a konče smrtí při nárazu do jiného auta. 

Tip redakce:  Brousíte si zuby na ojetinu? Připravte se na vyšší ceny

Některé věci můžete zvládnout sami

Samozřejmě do servisu nemusíte jezdit kvůli výměně oleje. Jsou věci, které si zvládnete udělat sami a výměna oleje je jednou z nich. Je však pravdou, že si to musíte hlídat. Při pravidelných návštěvách autoservisu by vám odborníci tyto běžné věci udělali automaticky. Pokud je navštěvujete jen tehdy, kdy je to zapotřebí, musíte si olej vyměnit sami stejně jako doplňovat kapaliny do vozidel.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz