Místa, kde se potápějí jen otrlí: Pod hladinou jde o život!
Milujete, když vám v žilách koluje adrenalin? Pokud jste již vyzkoušeli všechny extrémní sporty, ale žádný z nich neuspokojil vaši touhu po bezprostředním kontaktu s nebezpečím, udělejte si potápěčský kurz a vydejte se do hlubin. Následující výčet obsahuje místa, kterým se méně zkušení potápěči vyhýbají obloukem. A ti ostatní si ponor několikrát rozmyslí.
více v článku...
Blue Hole v Egypě
Říká se jí „Díra“. A také „Hřbitov potápěč“. Blue hole je 130 m hluboká korálová průrva poblíž východního břehu Sinajského poloostrova a život zde vyhasl mnoha potápěčským zelenáčům, kteří nenašli cestu zpět na hladinu. Rozhodnete-li se místo navštívit, nezapomeňte si sjednat kvalitní pojištění potápění v hloubce nad 40m.
Velký bariérový útes u Austrálie
V čem je potápění v průzračných vodách na jihu Austrálie nebezpečné? Kromě množství barevných ryb a mant se zde prohání také žraloci. A ne ledajací – setkání se žralokem bílým je zde poměrně běžné. V roce 2015 predátoři zabili pět potápěčů a mnohem více jich vyvázlo se zraněním. Na druhou stranu si můžete zaplatit ponor v kleci. Mělo by vám stačit pojištění do hloubky 40 m.
Atol Bikini v Pacifiku
Co byste řekli na cestu do minulosti? Vydáte-li se k atolu Bikini v Pacifiku, naskytne se vám jedinečný pohled na 93 vraků lodí, které se v těchto místech potopily během druhé světové války. K nejimpozantnějším kouskům patří USS Saratoga a japonská bitevní loď HIJMS Nagato. Ovšem pozor – potápění mezi vraky může být velmi zrádné. Pojištění pro potápěče by mělo být samozřejmostí.
Potápění u Severního pólu
Vydáte-li se přes Špicberky na ruskou polární základnu Barneo, můžete se nechat přepravit vrtulníkem na Severní pól uprostřed Severního ledového oceánu. A proč byste to měli udělat? Protože zažijete nepopsatelně atmosférický ponor s viditelností až 300 metrů. Zdejší fauna je jedním slovem úžasná.