Malá koupelna? Víme, jak jí opticky zvětšit!

V malých bytech je pro koupelnu vyčleněn skutečně malý prostor. Výsledkem je nepříjemný pocit ze přecpané a stísněné koupelny. Poradíme vám, jak si i v malé koupelně připadat dobře a pohodlně!

Existuje několik chytrých triků, které i skutečně malou koupelnu oticky zvětší a vytvoří tak dojem perfektního uspořádání!

 

Lebon, koupelna

 

Využijte stěny!

Malá koupelna vyžaduje udržování pořádku a určitého řádu. Od ručníku až po fén a sprchový gel, vše by mělo mít své místo. především kosmetické produkty by se neměly povolovat bez ladu s skladu. Úložného prostoru není v malé koupelně mnoho, lze s tím ovšem něco udělat! Velice nápaditým a chytrým řešením je nákup závěsné skřínky, která poskytuje mnoho místa a zároveň není nijak robustní. Lze jí pověsit kamkoliv na volnou stěnu!

Tip redakce:  Zrcadlové skříňky s osvětlením vše ukryjí

Možností je nejen koupelnový nábytek, řešením jsou také poličky, jejich zavěšení umožní mít šampóny, sprchové gely, či žiletku vždy po ruce. Mezi další praktické vychytávky patří háčky, a závěsné pořadače. Místa na stěnách koupelny se nebojte využít, získáte tak přehledný a zároveň opticky zvětšený prostor.

Výmalba pomůže

Malou koupelnu lze také opticky zvětšit pomocí nové výmalby. Použijte světlé odstíny, které dobře odrážejí světlo, zvýrazňují ho a také opticky zvětšují. Světlé, tlumené tóny můžete doplnit také tapetami pro větší atraktivnost i další zvětšení.

Dveře koupelny

Klasické dveře jsou pro malou koupelnu velké mínus. Otevírání do prostoru koupelny ubírá cenné místo, které může být využité jinak. Nahraďte klasické dveře těmi posuvnými a využijte tak každý kout své koupelny užitečně a prakticky.

Tip redakce:  Jak uspořádat vybavení koupelny

Čím více zrcadel, tím lépe

Počet zrcadel není důležitý pro kontrolu svého vzhledu, ale pro optické zvětšení koupelny. Od zrcadlové plochy se odráží obraz a světlo, koupelna tak působí světle, prostorně a pozitivně. Velmi moderně vypadají závěsné zrcadlové skříňky, ve kterých je i hodně odkládacího místa.

 

Máte malou koupelnu? Jakou vychytávku máte vy?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz