Lyžování ve Francii si užijí i nároční lyžaři

Lyžování v nekonečných obzorech, monumentální ski areály tvořené spojením několika lyžařských středisek, několikakilometrové sjezdovky – přesně tak by se daly charakterizovat francouzské Alpy. Lyžování Francie, zamilujete si to. Co lyžařské středisko, to unikátní a ojedinělá atmosféra. V následujících řádcích vám prozradíme, kde si můžete užívat neopakovatelné lyžování ve Francii.

lyžování ve Francii

 

Dominantou je Tignes

Lyžařský areál Espace Killy tvoří dvě významná střediska – Tignes a Val d’Isère. Přestože centrum Tignes není svou rozlohou největší, je poměrně vysoko položené (2 100 m n. m.). Zdejší klima umocňuje nedaleký ledovec Grande Motte (3 656 m n. m.). Zahájení lyžařské sezóny je v listopadu a místní hotely a horské chaty jsou milovníky zimních sportů obsazeny až do konce května.

Esem v rukávu střediska Tignes jsou dlouhé a široké sjezdovky (celkem 300 km), které nejsou vhodné pro malé děti. Náročnost sjezdových tratí uspokojí především opravdové sportovce, kteří perfektně ovládají lyže a snowboard.

Les Menuires pro rodiny s dětmi

Rodiny s malými, nicméně samostatnými dětmi si na své přijdou v moderním středisku Les Menuires, které se rozprostírá ve střední části údolí Vallée de Belleville. Nejmenší ocení přítomnost snowtubingové dráhy a 3,5 km dlouhé sáňkařské dráhy. Sjezdovky převážně střední obtížnosti jsou po celý den prosluněné. Vedle 160 km sjezdovek zde najdete 28 km kvalitně upravených tratí pro běžkaře.

Nejvýše položené středisko Val Thorens (2 300 m n. m.) láká na stabilní podmínky. Sjezdovky jsou určené začátečníkům i pokročilým, lyžařům i snowboardistům. Přestože zde chybí běžecké stopy, areál vyniká velkým množstvím sjezdovek o celkové délce 140 km. Po náročném dni stráveném na svahu si dopřejete relaxaci v aquacentru s bazénem, vířivkami, soláriem, saunou, tureckými lázněmi a posilovnou.

Navštívit můžete i jiná zajímavá střediska, např. Les 2 Alpes. Více o nabídce lyžování ve Francii se dozvíte na www.skifrance.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz